Příbram

Vloženo 25. 10. 2018, autor Lucie Bayerová, 9. A, zhlédnuto 557x

23. 10. 2018 byla 9. A, 8. A a někteří žáci ze 7. A na exkurzi v Příbrami. Nejdříve jsme se šli společně podívat na Svatováclavský dub a poté jsme navštívili muzeum obětí komunismu a dějin uranového hornitví - Památník Vojna u Příbrami. První částí exkurze byl dokumentární film, druhou částí prohlídka prostorů tábora.

Po prohlídce se 8. A přesunula do muzea hornictví, kde si mohla prohlédnout parní stroj, projet se vláčkem na okraj dolů nebo se seznámit s permoníky. Žáci 9. A se vrátili na Svatou Horu, kde je výstava o Chartě 77. Na závěr si seběhli svatohorské schody.

Exkurze se všem líbila. Jsme rádi, že jsme se mohli dozvědět něco dalšího o naší historii.

Lucie Bayerová, 9. A