Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2018/2019

Oslavy 100 let republiky u nás ve škole

Vloženo 31. 10. 2018, autor Mgr. Jiří Šeffl, zhlédnuto 896x

Milé děti, vážení rodiče,<br /> dovolte, abych Vám všem poděkoval za důstojný průběh oslav 100 let republiky u nás ve škole. Závěrečný den byl „třešničkou na dortu“. Valná většina dětí přišla v dobovém oblečení, stejně jako my učitelé a učitelky, asistentky.

Program zahájily spálenopoříčské fanfáry a vystoupení bývalé žákyně školy Barunky Čížkové s Janem Šimůnkem, kteří zazpívali dobové písně. Po každé písni sklidili velký potlesk. Poté promluvil náš pan starosta, Ing. Pavel Čížek, o činnosti a významu spolků. Pan Jaroslav Kotora, v úžasném dobovém slavnostním kroji, nás seznámil s historií Sokola. Bylo to velice zajímavé a poučné. Třidy se předvedly v dobovém oblečení a poté jsme zhlédli filmové ukázky z výuky ve školách. Následovaly vědomostní kvízy pro I. a II. stupeň. Klobouk dolů před znalostmi dětí, potěšilo nás to. Taneční vystoupení předvedly děti paní učitelky Mgr. J. Regentové a odměnou jim byl dlouhý potlesk. Děkuji též našim kuchařkám, které vařily celý týden jídla z tehdejší doby a oblíbená jídla T.G. Masaryka, chutnala nám! Součástí celého slavnostního dne byla také výstava dobového oblečení, předmětů, vysvědčení… Na instalaci výstavy měla největší podíl paní Věra Čížková. Konec programu patřil vystoupení školního pěveckého sboru pod vedením pana učitele Mgr. Romana Škaly. Zazněly písně Ach synku, synku, Chválím tě země má a na závěr jsme si společně zazpívali českou státní hymnu. Děti povstaly a bylo vidět, že naše mládež ctí vlastenecké hodnoty. Důstojně jsme tak přispěli k oslavám vzniku republiky.

Jsme rádi, že nám v tom pomohli i rodiče. Velice si toho vážíme! Děkujeme za návštěvu vedení města a pracovníkům radnice. Zvláštní poděkování Mgr. J. Regentové, Mgr. D. Bočanové, p. V. Čížkové, s kterými jsem se pravidelně scházel a společně jsme plánovali celý projekt.

Mgr. Jiří Šeffl, ředitel školy

« zpět na seznam článků

Důležité informace

Povinně zveřejňované informace

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Jídelníček

Žádné jídelníčky nejsou k dispozici.

 
Informace ŠJ

Provozní řád ŠJ
Informace o alergenech
Alergeny

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign