Kde domov můj?

Vloženo 14. 12. 2018, autor Lucie Šašková 6.A, zhlédnuto 291x

Je desátého prosince a my jedeme do divadla Alfa do Plzně na veřejnou generálku představení. Kde domov můj?

Všechny nás nejvíc zaujalo, že v představení nevystupují jen herci, ale i loutky. Zajímavé byly i různé rekvizity - staré fotografie, potravinové lístky apod.

Ve škole jsme letos už slavili 100 let vzniku republiky. V této hře jsme se navíc dozvěděli o osudu plzeňského pomníku T.G. Masaryka. Moc se nám líbilo, jak se mluvilo tehdy v rodinách o prezidentech, o politice. Celé představení se odehrává v kuchyni jedné plzeňské rodiny. V závěru lidé různých generací mluví o národní hrdosti, o tom, že bychom měli znát vlastní dějiny a poučit se z chyb.

Představení skončilo. V šatně tlačenice, ale zvládli jsme to. "Jedeme domů!"

Dojeli jsme do Spáleného Poříčí. Moc jsme si to užili a už se těšíme na další vystoupení!

Děkujeme hercům Divadla Alfa za nevšední zážitek.

Lucie Šašková 6.A