Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2018/2019

Kde domov můj?

Vloženo 14. 12. 2018, autor Lucie Šašková 6.A, zhlédnuto 291x

Je desátého prosince a my jedeme do divadla Alfa do Plzně na veřejnou generálku představení. Kde domov můj?

Všechny nás nejvíc zaujalo, že v představení nevystupují jen herci, ale i loutky. Zajímavé byly i různé rekvizity - staré fotografie, potravinové lístky apod.

Ve škole jsme letos už slavili 100 let vzniku republiky. V této hře jsme se navíc dozvěděli o osudu plzeňského pomníku T.G. Masaryka. Moc se nám líbilo, jak se mluvilo tehdy v rodinách o prezidentech, o politice. Celé představení se odehrává v kuchyni jedné plzeňské rodiny. V závěru lidé různých generací mluví o národní hrdosti, o tom, že bychom měli znát vlastní dějiny a poučit se z chyb.

Představení skončilo. V šatně tlačenice, ale zvládli jsme to. "Jedeme domů!"

Dojeli jsme do Spáleného Poříčí. Moc jsme si to užili a už se těšíme na další vystoupení!

Děkujeme hercům Divadla Alfa za nevšední zážitek.

Lucie Šašková 6.A

« zpět na seznam článků

Co nás čeká

05. 04. 2019
Zápis do prvních tříd pro školní rok 2019/2020 se uskuteční v pátek 5. dubna 2019 od 10 do 16 h. * Zápis se týká dětí narozených mezi 1. 9. 2012 – 31. 8. 2013 a dětí s odkladem povinné školní docházky. * V případě, že budete žádat pro své dítě odklad nástupu do první třídy, nutno tuto žádost podat v termínu zápisu dítěte!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign