Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2018/2019

Návštěva psího útulku v Borovně

Vloženo 27. 12. 2018, autor Mgr. Jana Hodková, zhlédnuto 386x

Na sklonku adventu uspořádala třída 7. A ve škole sbírku pro psí útulek v Borovně. Navázali jsme tak na tradici, kterou zavedla paní učitelka Strachoňová se svojí bývalou třídou. A tak se v pátek a v pondělí v 7. A dveře netrhly.

Staré deky, konzervy, pamlsky, piškoty i jiné psí dobroty přinášeli všichni ti, kteří si chtěli připsat ještě další dobrý skutek k dobru. Skříň byla naplněná k prasknutí, o to větší batohy jsme si v úterý museli přinést, abychom všechno pobrali a odvezli do Borovna. Na autobusovém nádraží jsme jistě vyvolávali dojem, že jedeme na zimní putovní tábor nejmíň na měsíc.

V Borovně nás srdečně přivítali - nejprve zakladatelka útulku paní Ing. Andrea Kolmanová, pak i paní ošetřovatelka Dobiášová a první dva pejsci - Maya a Míšan, se kterými jsme šli na malou procházku.

V hale útulku jsme se po procházce mohli zahřát, ale nejvíc nás zahřála štěňátka, která mezi námi pobíhala, tulila se, mazlila i pořádně řádila. Paní Kolmanová měla připravený vánoční stromek, který jsme ozdobili a pod něj symbolicky přidali nadílku z naší školy.

Celé dopoledne strávené v Borovně bylo velmi příjemné. Znovu si člověk uvědomí, jak je důležité mít někoho rád. Napadá mě ještě úryvek z Malého prince: "Jsi zodpovědný za to, cos k sobě připoutal." Ráda bych ještě poděkovala všem žákům školy a jejich rodičům, kteří do vánoční sbírky přispěli, 7. A a hlavně vždy vlídné a přívětivé paní Kolmanové, díky které jsme mohli prožít smysluplně krásný den.

Mgr. Jana Hodková

Pro psí útulek v Borovně zorganizovala naše třída 7. A dobročinnou sbírku . Naším cílem bylo zpříjemnit vánoční svátky opuštěným psům. Do sbírky se zapojili žáci i učitelé z celé školy. Příspěvky jako piškoty, deky, psí konzervy, pamlsky, granule i hračky se odevzdávaly v naší třídě.

Dne 18. 12. 2018 jela 7. A na exkurzi do psího útulku v Borovně. Návštěva útulku byla spojena s předáním výtěžku sbírky, za kterou nám pracovnice útulku poděkovala. S pejsky jsme se mohli pomazlit a pohrát si. Šli jsme je také společně vyvenčit. Při procházce jsme využili příležitost napadlého sněhu a koulovali se. Kromě venčení chlupáčů pro nás naše třídní učitelka Mgr. Jana Hodková připravila přírodovědnou procházku spojenou s hraním her.

Byl to moc hezky strávený den a navíc nás mohl hřát pocit, že jsme pomohli opuštěným psům z útulku v Borovně.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem, kdo přispěli do naší sbírky!!!

Ondřej Froněk, 7. A

V úterý 18. 12. jela naše třída 7. A do útulku v Borovně. V naší třídě jsme udělali vánoční sbírku. Všechny pamlsky a věci jsme tam odvezli. V útulku jsme pejsky vyvenčili a mohli si s nimi hrát. Také jsme zdobili vánoční stromeček. Poté jsme se šli projít a zahráli si nějaké hry.

Vrátili jsme se domů autobusem. Výlet do útulku se nám moc líbil.

Karolína Harantová, 7. A

« zpět na seznam článků

Důležité informace

Povinně zveřejňované informace

Co nás čeká

26. 06. 2019
Třídnické práce, výměna učebnic II.st. Výuka bude ukončena 4. vyuč. hodinou v 11.35

27. 06. 2019
Třídnické práce, výměna učebnic I. st.

28. 06. 2019
Zhodnocení školního roku 2018/2019 Výuka bude ukončena 1. vyuč. hodinou v 8.55

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign