Vánoční koncert pro děti

Vloženo 03. 01. 2019, autor Mgr. Roman Škala, zhlédnuto 382x

V posledním předvánočním týdnu nás čekalo 20. prosince nejdůležitější vystoupení - „vánoční koncert“ v kostele sv. Mikuláše ve Spáleném Poříčí. Ve středu, den před koncertem pro veřejnost, jsem ještě zařadil vystoupení pro všechny žáky a učitele ZŠ.

Byla to vlastně generální zkouška, která měla ukázat, jaké skladby mají ještě určité slabiny. Koncert pro děti se povedl a všechny účinkující psychicky zklidnil před očekávaným vyvrcholením prosincového turné. Já osobně jsem měl z přestavení pro děti největší radost ze závěrečné písně, kdy dětské publikum doprovodilo své spolužáky, účinkující muzikanty, potleskem po celou dobu písně. Bezprostřednost, s jakou děti reagovaly několikrát v průběhu koncertu, hovoří o tom, že se jim koncert líbil a že je zaujal.