Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2018/2019

Lyžařský výcvik

Vloženo 04. 03. 2019, autor Mgr. Soňa Tikalská, zhlédnuto 272x

Přečtěte si, co o lyžařském výcviku napsali sami žáci.

V neděli 3. 2. 2019 jsme se sešli na autobusovém nádraží a naložili naše věci do autobusu. Všichni jsme se rozloučili a šli si sednout. Jeli jsme luxusním autobusem s 8. třídou do Krušných hor. Čím více jsme se blížili Krušným horám, tím více přibýval sníh. Když jsme přijeli, všichni nosili věci do chaty. Ubytováni jsme byli v chatě Matfyz. Ráno jsme šli na snídani do chaty Sluníčko. Lyžovat jsme chodili 1,5 km do skiareálu Náprava. Po obědě jsme vyrazili na běžky a večer bobovat. Ve čtvrtek jsme jeli na běžkách na biatlonový okruh a střelnici. Poslední den nám učitelé připravili dlouhý slalom. Závodů se zúčastnili i žáci, kteří stáli v pondělí poprvé na lyžích. Učitelé nám předali ceny a diplomy. My jsme opustili chatu a nasedli do autobusu a jeli zpět domů. Byl to skvělý týden a doufám, že příští rok pojedeme znovu.

Jan Byron, žák 7.A třídy

Naši třídu 7.A doplnili vybraní žáci z osmé třídy. Z učitelů s námi jeli Mgr. Jana Hodková, Mgr. Roman Škala a Mgr. Soňa Tikalská. Společně jsme vyrazili v neděli 3. 2. 2019 z náměstí ve Spáleném Poříčí. Cílem byly Krušné hory, Jáchymov, chata Matfyz. Stravování bylo zajištěno v nedaleké chatě Na Sluníčku. Byli jsme rozděleni do 3 družstev podle lyžařských schopností. Lyžovat nebo učit se lyžovat jsme chodili do více než jeden kilometr vzdáleného skiareálu Náprava. Ještě že nám lyže a boty vozil pan učitel Škala ke sjezdovce autem! Kromě sjezdovek jsme zkoušeli i běžky, na kterých jsme vyrazili na výlet. Z výletu jsme se vraceli už za šera. Jízda na běžkách lesem se mi moc líbila. I když jsme byli značně unaveni, bylo to super! Sněhu bylo „moře“ a počasí nám přálo. Někteří žáci, stejně jako já, byli na lyžích poprvé v životě! A musím konstatovat, že jsme to všichni zvládli!

Ondřej Froněk, žák 7.A třídy

V neděli 3. 2. jsme ve dvě hodiny odpoledne jeli autobusem do Krušných hor s 8. a 7. třídou. Po nalezení chaty Matfyz jsme se ubytovali v jednotlivých pokojích, kde jsme měli celý týden spávat s našimi přáteli. Pokoje byly velmi skromně zařízeny, jedna skříň a jedno okno s výhledem na krajinu. Na jídlo jsme chodili do protější chaty Sluníčko, zde opravdu dobře vařili i pro děti s bezlepkovou dietou. Lyžovali jsme na kopci se školním vlekem se sníženými unašeči a děti, které uměly lépe lyžovat, chodily na vedlejší kotvu. Na běžkách to bylo kouzelné, v lese to vypadalo to jako dort polévaný bílou polevou. Na konci kurzu uspořádali učitelé závod v obřím slalomu, skupiny byly rozdělené podle tříd.

Děkuji za supr čupr výlet.

Natálie Švecová, žákyně 7.A třídy

« zpět na seznam článků

Důležité informace

Povinně zveřejňované informace

Co nás čeká

28. 05. 2019
Den s integr. složkami - Přeštice 5.A

29. 05. 2019
Školní výlet 4.A a 5.B

31. 05. 2019
Den dětí ve škole

04. 06. 2019
Dopravní hřiště Blovice (4. - 5. tř.)

05. 06. 2019
Dopravní hřiště Blovice (4. - 5. tř.)

06. 06. 2019
Dopravní hřiště Blovice (4. - 5. tř.)

18. 06. 2019
Cena Ď, vybraní žáci

21. 06. 2019
Výchovný koncert v ZŠ

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign