Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2018/2019

Čtvrteční překvapení

Vloženo 08. 03. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová a děvčata a kluci z 1. B, zhlédnuto 100x

Dnes, ve čtvrtek 7. března 2019, jsme my všichni z 1. B zažili velice příjemné překvapení. Navštívil nás služebník rytíře Litery z Písmákova.

Rytíř Litera je důležitý a vážený šlechtic. V listopadu nás prvňáčky pasoval na čtenáře. Zatím jsme ještě číst příliš neuměli, snad jen písmena a slabiky. Dnes už je to však jinak. Proto přišel rytířův služebník, aby se přesvědčil, jestli opravdu všichni umíme číst. A jak byl překvapený! Rád si poslechl pohádku o ježibabě, která žmoulá žaludy, peče žitné žemle, dělá si domácí žervé, má ráda sušené užovky a jmenuje se Božena. Ve své chalupě má želvu Anežku, ježka Evžena a společně si užívají.

Po přečtení legračního příběhu nás Jakub všechny upřímně pochválil a byl překvapený, jak krásně umíme číst. Společně jsme si ještě zazpívali lidovou písničku „Když jsem já sloužil…..“. Za náš úctyhodný výkon jsme obdrželi pracovní list s pohádkovými postavami. Tento list použijeme při pohádkovém dni, který nás zanedlouho čeká.

Děkujeme Ti, Jakube, a snad brzy na viděnou!

Mgr. Lenka Karasová a děvčata a kluci z 1. B

« zpět na seznam článků

Co nás čeká

05. 04. 2019
Zápis do prvních tříd pro školní rok 2019/2020 se uskuteční v pátek 5. dubna 2019 od 10 do 16 h. * Zápis se týká dětí narozených mezi 1. 9. 2012 – 31. 8. 2013 a dětí s odkladem povinné školní docházky. * V případě, že budete žádat pro své dítě odklad nástupu do první třídy, nutno tuto žádost podat v termínu zápisu dítěte!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign