Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2018/2019

Zábavné dopoledne

Vloženo 04. 06. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová, Mgr. J. Strachoňová, zhlédnuto 1990x

Mezinárodní den dětí (1. 6.) připadl letos v kalendáři na sobotu, a proto jsme zábavné aktivity pro děti připravili již na páteční dopoledne.

Trochu jsme se obávali, jaké vrtochy si na nás připraví počasí, ale při pohledu na ranní oblohu jsme si řekli, že vše vyjde podle plánu. A skutečně! Počasí jak na objednávku. Ráno v půl deváté jsme se všichni z 1. stupně sešli na školním hřišti a po drobných úpravách mohlo vše začít. Na stanovištích, která představovala jednotlivé živočišné třídy, děvčata z vyšších ročníků dětem nejprve sdělila pár informací, např. o hmyzu, obojživelnících nebo rybách. Bylo důležité pozorně poslouchat, protože odpovědi na otázky potom nebyly úplně jednoduché. Nejednou se děti nechaly nachytat a marně hledaly v hlavičkách správnou odpověď. Sportovní disciplíny, které všichni plnili v rámci stanovišť, byly veselé a hravé. Kluci a děvčata zažili společně spoustu legrace. Skákali v pytlích, přehazovali si obruče, chodili jako tučňáci nebo raci, nosili míček na lžíci, přeskakovali potok po kamenech. Bylo to prostě moc fajn, ale každá legrace jednou končí. Oběd a po obědě všichni domů. Zase jedno báječné dopoledne, tak jiné od všedních dnů, které se vydařilo.

Mgr. Lenka Karasová


Nevšední dopoledne

Žáci 2. stupně oslavili Mezinárodní den dětí na fotbalovém hřišti. Počasí nám přálo, pro děti zde byly připraveny hry a samozřejmě nedílnou součástí byl fotbal. Velkou atrakcí bylo skákání přes gumu. Většina z nás to viděla a zkoušela poprvé, ale byli jsme celkem úspěšní. Další disciplínou bylo skákání panáka. Panáka už skákali římští vojáci, aby otestovali svoji sílu. I my jsme to hravě zvládli. Připravenost na mimořádné události jsme prokázali u stanoviště, kde jsme odpovídali na různé otázky. Dále jsme si zahráli kuželky a petanque. Příjemné dopoledne plné her a sportu skončilo a my už se těšíme na další nevšední zážitky.

Mgr. J. Strachoňová

« zpět na seznam článků

Důležité informace

GDPR

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign