Pohádkový den

Vloženo 29. 03. 2019, autor Kluci a děvčata z 1. B a třídní učitelka Mgr. Lenka Karasová, zhlédnuto 2234x

Máte rádi pohádky? My ANO – tedy my všichni z 1. B! Dokonce i paní učitelka. Dnešní čtvrteční dopoledne (28. 3.) probíhalo v naší třídě ve znamení pohádek a pohádkových postav.

Po ranním přivítání jsme si zasoutěžili. Každý jsme si vylosovali pohádkovou postavu a hledali jsme kamaráda do dvojice. Občas to byl oříšek. Neznali jsme kamaráda ke Štaflíkovi a Emanuelovi. Po poradě jsme vše zvládli, ale paní učitelka se divila, že neznáme tak důležité postavy.

Čtení pohádky O třech prasátkách nám nečinilo žádné potíže a úkoly k porozumění textu jsme vypracovali na výbornou. Rovněž obrázkovou osnovu pohádky jsme sestavili bez chyb.

Při druhé soutěži jsme přiřazovali věty k pohádkovým postavám. Tato aktivita se nám velice líbila, nejraději bychom četli celé dopoledne. Ale bylo důležité také počítat, a proto na nás čekal vodník s úkoly. Připomněli jsme si také vodnické pohádky a paní učitelka nám přečetla zajímavý příběh o vodnici Puškvoře Stýblové z knihy Deník vodnice Puškvory, kterou napsala Ivona Březinová.

Škoda, že jste nebyli v naší třídě s námi! Prožili jsme zajímavé dopoledne s pohádkovým učením. Na další takový den jste srdečně zváni! My Vám ukážeme, že se učení nebojíme.

Kluci a děvčata z 1. B a třídní učitelka Mgr. Lenka Karasová.