Vloženo 29. 04. 2019, autor Mgr. Hodková a Mgr. Honsová, zhlédnuto 2436x

22. duben slaví více než miliarda lidí z téměř dvou set zemí světa. Ani naše škola nebyla výjimkou. I když jsme si Den Země připomínali až 24. 4., náramně jsme si ho užili.

Na prvním i druhém stupni jsme si připomněli témata, která jsou v současnosti více než aktuální.

Menší děti si po třídách vyzkoušely mikroskopování, nejvíce se jim líbilo klíště a perloočka. Pro 4. a 5. ročníky byla připravena v ekocentru beseda s panem Petrem Jandíkem o žábách a jejich rozmnožování. Dále děti poznávaly různé vodní ekosystémy (rybník, potok, tůňka) a při vycházce plnily zajímavé přírodovědné úkoly.

V šesté třídě si žáci povídali společně s včelařkou Ing. Lenkou Stachovou o včelách. Ukázala jim včelařské náčiní, pohovořila o životě včel a jejich zásadním významu v přírodě a nakonec se s ní žáci podívali i do proskleného úlu ve spálenopoříčském Ekocentru.

Sedmá a osmá třída měla společný program na Hvížďalce. Zde se žáci setkali s odborníky z Lesů ČR, s panem Ing. Pavlem Šeflem, Ing. Jiřím Stachem a panem Václavem Davídkem. Poutavé vyprávění všech tří lesních odborníků by mohli všichni poslouchat až do večera. Během dopoledne byli žáci seznámeni s činností Lesů ČR, mohli si vyzkoušet odhadnout, změřit či vypočítat výšku, obvod, objem a stáří stromů, nahlédli do problematiky spojené s lýkožroutem smrkovým, viděli nejrůznější typy map, ale i různých "vábniček" a trofejí. Zkoušeli poznávat nejrůznější přírodniny všemi smysly (zrakem, sluchem, hmatem i čichem).

Žáci 9. třídy pak vyrazili společně s panem Jaroslavem Slavíkem po stopách vody. Navštívili místní úpravnu vody i vodojem a poslouchali zajímavé povídání o tom, kde se bere pitná voda a jaké úsilí za ní stojí, jak se chemicky ošetřuje, kam směřuje naopak voda odpadní, jaké jsou průměrné spotřeby pitné vody, jak bychom měli s vodou šetřit či jak hospodařit s vodou v krajině.

Všem odborníků, kteří si na nás udělali čas a byli ochotni nám předat mnoho cenných informací děkujeme!

Připomněli jsme si, jak je pro nás naše planeta důležitá a jak bychom si jí měli všichni vážit!

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024
Den otevřených dveří MŠ Spálené Poříčí (10:00 - 11:15 h)