Lyžařský výcvik

Vloženo 04. 03. 2019, autor Mgr. Soňa Tikalská, zhlédnuto 2384x

Přečtěte si, co o lyžařském výcviku napsali sami žáci.

V neděli 3. 2. 2019 jsme se sešli na autobusovém nádraží a naložili naše věci do autobusu. Všichni jsme se rozloučili a šli si sednout. Jeli jsme luxusním autobusem s 8. třídou do Krušných hor. Čím více jsme se blížili Krušným horám, tím více přibýval sníh. Když jsme přijeli, všichni nosili věci do chaty. Ubytováni jsme byli v chatě Matfyz. Ráno jsme šli na snídani do chaty Sluníčko. Lyžovat jsme chodili 1,5 km do skiareálu Náprava. Po obědě jsme vyrazili na běžky a večer bobovat. Ve čtvrtek jsme jeli na běžkách na biatlonový okruh a střelnici. Poslední den nám učitelé připravili dlouhý slalom. Závodů se zúčastnili i žáci, kteří stáli v pondělí poprvé na lyžích. Učitelé nám předali ceny a diplomy. My jsme opustili chatu a nasedli do autobusu a jeli zpět domů. Byl to skvělý týden a doufám, že příští rok pojedeme znovu.

Jan Byron, žák 7.A třídy

Naši třídu 7.A doplnili vybraní žáci z osmé třídy. Z učitelů s námi jeli Mgr. Jana Hodková, Mgr. Roman Škala a Mgr. Soňa Tikalská. Společně jsme vyrazili v neděli 3. 2. 2019 z náměstí ve Spáleném Poříčí. Cílem byly Krušné hory, Jáchymov, chata Matfyz. Stravování bylo zajištěno v nedaleké chatě Na Sluníčku. Byli jsme rozděleni do 3 družstev podle lyžařských schopností. Lyžovat nebo učit se lyžovat jsme chodili do více než jeden kilometr vzdáleného skiareálu Náprava. Ještě že nám lyže a boty vozil pan učitel Škala ke sjezdovce autem! Kromě sjezdovek jsme zkoušeli i běžky, na kterých jsme vyrazili na výlet. Z výletu jsme se vraceli už za šera. Jízda na běžkách lesem se mi moc líbila. I když jsme byli značně unaveni, bylo to super! Sněhu bylo „moře“ a počasí nám přálo. Někteří žáci, stejně jako já, byli na lyžích poprvé v životě! A musím konstatovat, že jsme to všichni zvládli!

Ondřej Froněk, žák 7.A třídy

V neděli 3. 2. jsme ve dvě hodiny odpoledne jeli autobusem do Krušných hor s 8. a 7. třídou. Po nalezení chaty Matfyz jsme se ubytovali v jednotlivých pokojích, kde jsme měli celý týden spávat s našimi přáteli. Pokoje byly velmi skromně zařízeny, jedna skříň a jedno okno s výhledem na krajinu. Na jídlo jsme chodili do protější chaty Sluníčko, zde opravdu dobře vařili i pro děti s bezlepkovou dietou. Lyžovali jsme na kopci se školním vlekem se sníženými unašeči a děti, které uměly lépe lyžovat, chodily na vedlejší kotvu. Na běžkách to bylo kouzelné, v lese to vypadalo to jako dort polévaný bílou polevou. Na konci kurzu uspořádali učitelé závod v obřím slalomu, skupiny byly rozdělené podle tříd.

Děkuji za supr čupr výlet.

Natálie Švecová, žákyně 7.A třídy

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024