Návštěva psího útulku v Borovně

Vloženo 27. 12. 2018, autor Mgr. Jana Hodková, zhlédnuto 2530x

Na sklonku adventu uspořádala třída 7. A ve škole sbírku pro psí útulek v Borovně. Navázali jsme tak na tradici, kterou zavedla paní učitelka Strachoňová se svojí bývalou třídou. A tak se v pátek a v pondělí v 7. A dveře netrhly.

Staré deky, konzervy, pamlsky, piškoty i jiné psí dobroty přinášeli všichni ti, kteří si chtěli připsat ještě další dobrý skutek k dobru. Skříň byla naplněná k prasknutí, o to větší batohy jsme si v úterý museli přinést, abychom všechno pobrali a odvezli do Borovna. Na autobusovém nádraží jsme jistě vyvolávali dojem, že jedeme na zimní putovní tábor nejmíň na měsíc.

V Borovně nás srdečně přivítali - nejprve zakladatelka útulku paní Ing. Andrea Kolmanová, pak i paní ošetřovatelka Dobiášová a první dva pejsci - Maya a Míšan, se kterými jsme šli na malou procházku.

V hale útulku jsme se po procházce mohli zahřát, ale nejvíc nás zahřála štěňátka, která mezi námi pobíhala, tulila se, mazlila i pořádně řádila. Paní Kolmanová měla připravený vánoční stromek, který jsme ozdobili a pod něj symbolicky přidali nadílku z naší školy.

Celé dopoledne strávené v Borovně bylo velmi příjemné. Znovu si člověk uvědomí, jak je důležité mít někoho rád. Napadá mě ještě úryvek z Malého prince: "Jsi zodpovědný za to, cos k sobě připoutal." Ráda bych ještě poděkovala všem žákům školy a jejich rodičům, kteří do vánoční sbírky přispěli, 7. A a hlavně vždy vlídné a přívětivé paní Kolmanové, díky které jsme mohli prožít smysluplně krásný den.

Mgr. Jana Hodková

Pro psí útulek v Borovně zorganizovala naše třída 7. A dobročinnou sbírku . Naším cílem bylo zpříjemnit vánoční svátky opuštěným psům. Do sbírky se zapojili žáci i učitelé z celé školy. Příspěvky jako piškoty, deky, psí konzervy, pamlsky, granule i hračky se odevzdávaly v naší třídě.

Dne 18. 12. 2018 jela 7. A na exkurzi do psího útulku v Borovně. Návštěva útulku byla spojena s předáním výtěžku sbírky, za kterou nám pracovnice útulku poděkovala. S pejsky jsme se mohli pomazlit a pohrát si. Šli jsme je také společně vyvenčit. Při procházce jsme využili příležitost napadlého sněhu a koulovali se. Kromě venčení chlupáčů pro nás naše třídní učitelka Mgr. Jana Hodková připravila přírodovědnou procházku spojenou s hraním her.

Byl to moc hezky strávený den a navíc nás mohl hřát pocit, že jsme pomohli opuštěným psům z útulku v Borovně.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem, kdo přispěli do naší sbírky!!!

Ondřej Froněk, 7. A

V úterý 18. 12. jela naše třída 7. A do útulku v Borovně. V naší třídě jsme udělali vánoční sbírku. Všechny pamlsky a věci jsme tam odvezli. V útulku jsme pejsky vyvenčili a mohli si s nimi hrát. Také jsme zdobili vánoční stromeček. Poté jsme se šli projít a zahráli si nějaké hry.

Vrátili jsme se domů autobusem. Výlet do útulku se nám moc líbil.

Karolína Harantová, 7. A

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024