Aktuality 2019/2020

Pohroma v knihovně od sedmáků!

Vloženo 10. 09. 2019, autor Mgr. Jaroslava Strachoňová, Lucie Šašková 7.A, zhlédnuto 2823x

Je začátek září a celá 7. A jde do nové knihovny ve Spáleném Poříčí. Přivítala nás "průvodčí" paní Čížková. Usadili jsme se na bílé židličky v přízemí knihovny.

Nejdříve jsme se dozvěděli něco o knihovně, např. že celá stavba stála 3 999 994 Kč. Pracovali na ní šikovní zedníci od pana Škardy ze Spáleného Poříčí. Když nám paní Čížková všechno důležité pověděla, dala nám čas prohlédnout si záložky do knih a knihy v přízemí. Pak se celá třída zula z bot a šla do patra, kde jsou knihy rozdělené podle zaměření např. zdravotnictví, vyrábění, hudba, pohádky a další. Mohli jsme si je prohlédnout a prolistovat.

Když jsme si celou knihovnu prošli, přesunuli jsme se do budovy vedle - do komunitního centra. Zde můžeme čekat na autobus, uspořádat si menší párty, popovídat si, zahrát si deskové hry apod. "Přednáška" byla velmi příjemná a určitě zajímavá. Myslím si, že tam bude chodit hodně dětí, ale samozřejmě i dospělí. Kartička pro děti stojí 20 Kč a pro dospělé 50 Kč.

Poděkovali jsme, zatleskali a společně odešli do hlavní budovy ZŠ. Těšíme se, až tam zase někdy zajdeme.

Lucie Šašková 7.A

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024