Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2019/2020

Vzpomínka na Masopust 28.2.2020

Vloženo 04. 04. 2020, autor Michala Jandíková, zhlédnuto 464x

Je to jeden měsíc, co naše škola pořádala tradiční masopustní průvod. A od té doby se toho tolik změnilo…

Tato akce se konala 28.2.2020 v pátek před jarními prázdninami. Průvod po náměstí začal v 9 hodin a přišla se podívat řada rodičů, prarodičů i dalších splouobčanů. Protože se pravidelně k základní škole přidávají také děti z mateřských školek ve Spáleném Poříčí i Hořehledech, bylo masek opravdu hodně. A letos ležel na zemi drobný poprašek sněhu, bylo to správné masopustní počasí. Bylo k vidění mnoho krásných masek – princezny, ježibaby, superhrdinové, námořníci, babičky a děděčkové, zvířátka jako kočičky a pejskové, a mnoho dalších.

Když se mateřská školka odebrala na svačinku, pokračovali ostatní v tělocvičně. Všechny třídy se postupně ukázaly a odborná porota měla náročný úkol vybrat nejhezčí masku z každé třídy. Nakonec si malou dobrotu odnesly všechny děti. Následovala taneční zábava, kterou hudebně zajišťovali žáci a žákyně 9.A ve spolupráci s panem učitelem Romanem Škalou. Všichni si atmosféru užili a těšili se na začínající jarní prázdniny.

Ani učitele ani děti v tu chvíli nemohlo napadnout, jak brzy budou podobné akce zakázány. Jak vzácná je najednou vzpomínka na společné chvíle… O to více se budeme těšit na příští rok, až opět budeme moci společně sdílet okamžiky tváří v tvář, bez online nástrojů a bez roušek. Tedy tak, jak jsme byli zvyklí.

Děkuji ještě touto cestou všem, kteří se na organizaci podíleli.

« zpět na seznam článků

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Jídelníček

Žádné jídelníčky nejsou k dispozici.

 
Informace ŠJ

Provozní řád ŠJ
Informace o alergenech
Alergeny

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign