Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2019/2020

Přihlašování obědů na nový školní rok 2020/2021

Od pondělí 24. 8. 2020 si mohou strávníci ŠJ ZŠ a ŠJ MŠ Sp. Poříčí přihlašovat stravování na nový školní rok v kanceláři MŠ Sp. Poříčí (vchod z rampy).

Od nového školního roku se musí přihlásit všichni strávníci (někdo se může odstěhovat, někteří jsou ještě na dovolené, někdo nechce první týden přihlašovat stravování, atd.), proto nelze přihlašovat strávníky automaticky.

Strávníci, kteří hradí stravné inkasem, se mohou přihlásit i po telefonu (nebo na záznamník) na čísle: 371 594 674 – nemusí chodit osobně.

Ostatní strávníci musí přijít zaplatit hotově.

J. Brudnová – vedoucí šk. stravování


Poděkování


Drogy a závislosti

Vloženo 27. 02. 2020, autor Lucie Šašková 7. A

Je úterý 25. 2. a k nám do školy opět zavítal pan Šrom. Už tu párkrát byl a je to náš oblíbený „PŘÍTEL“. Tentokrát k nám přijel s besedou o Drogách a závislostech. Když zazvonilo na první hodinu besedy, pozdravili jsme se a řekli si, co nás čeká. Pan Šrom si zapnul prezentaci a začali jsme.

zobrazit celý článek

Projekt Edison

Vloženo 25. 02. 2020, autor Mgr. Zuzana Semešová

V týdnu před pololetním vysvědčením 27. 1. 2020 - 2. 2. 2020 naše škola ožila jinými kulturami a angličtinou. Zapojili jsme se do projektu Edison, který realizuje mezinárodní společnost AIESEC. Projekt spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

zobrazit celý článek

Šesťáci na návštěvě knihovny

Vloženo 21. 02. 2020, autor Mgr. Renata Štěrbová

Ve čtvrtek 20. února obě šesté třídy naší školy navštívily besedu o životě a díle české spisovatelky Boženy Němcové. Od paní Čížkové se žáci dozvěděli spoustu novinek o jedné z našich nejznámějších autorek.

zobrazit celý článek

Lyžařský kurz ZŠ Spálené Poříčí 2020

Vloženo 17. 02. 2020, autor Žákyně 7. A Adéla Šeflová a 8. A Pavlína Laštovková

Letošního lyžařského kurzu se zúčastnilo celkem 33 lidí, včetně našich 3 učitelů. Letos se jelo na penzion Diana v Železné Rudě. Po příjezdu pro nás byly připravené čisté, malé a útulné pokoje. Jídlo v penzionu chutnalo všem. Každý den jsme se těšili na jídla, která pro nás připravovaly dvě paní kuchařky.

zobrazit celý článek

Republikové finále hudební soutěže Folky Tonk 2020

Vloženo 05. 02. 2020, autor Kapelník a vedoucí souboru Roman Škala

FolkyTonk je dvoudenní hudební soutěž s kamarádskou atmosférou, na které se každý rok představí desítky nadějných interpretů hrající folk a příbuzné žánry. V porotě zasedají osobnosti folkové hudební scény a každý soutěžní den je zakončený koncertem hudebních hostů.

zobrazit celý článek

Stonožka pomáhá v Africe

Vloženo 05. 02. 2020, autor Mgr. Michala Jandíková

Stonožka – hnutí na vlastních nohou pokračuje do dalšího roku. Na podzim loňského roku připravily učitelky se svými žáky a žákyněmi mnoho krásných výrobků (s adventní nebo vánoční tématikou). Výrobky se prodávaly na spálenopoříčském adventním jarmarku 1.12.2019.

zobrazit celý článek

Prosincové hudební turné sboru a kapely ZŠ Spálené Poříčí

Vloženo 03. 02. 2020, autor Žákyně 8. a 9. třídy, Anna Šlejsková a Veronika Tothová

Prosinec roku 2019 byl pro náš sbor Centipede a kapelu Dragons hodně náročný. Čekalo nás několik vystoupení nejen ve Spáleném Poříčí, ale i několik hudebních zájezdů.

zobrazit celý článek

Prvouka nás baví

Vloženo 30. 01. 2020, autor Děti z 2. A, Mgr. Lenka Karasová (třídní učitelka)

Prvouka je zajímavý předmět. Učíme se o přírodě, zvířatech, rostlinách, lidském těle, ale i o zdraví a nemoci. Někdo by mohl říci, že je to nuda, ale nás to baví, protože my se při prvouce rozhodně nenudíme. Vymýšlíme si stále nové úkoly. Ten poslední dostal název „ROK“. Naším cílem bylo vytvořit si kalendář a o každém měsíci napsat charakteristiku a důležité informace.

zobrazit celý článek

Návštěva muzea v Blovicích

Vloženo 20. 12. 2019, autor Mgr. Renata Štěrbová a žáci 6. A

Dne 17. prosince 2019 jsme se zúčastnili vánočního programu v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích. Připomněli jsme si některé vánočními zvyky, popovídali si o různých svátcích, např. o sv. Lucii, sv. Barboře nebo sv. Mikuláši.

zobrazit celý článek

Dobrodružství v Techmanii

Vloženo 18. 12. 2019, autor Lucie Šašková, 7.A

Je čtvrtek 12. prosince 2019 a společně s učiteli a 6. B vyrážíme do Plzně do Techmánie. Je 8:10 a my odjíždíme do Plzně. Cesta byla velmi klidná a pohodová. V autobuse bylo hodně radosti a veselo. Někteří poslouchali písničky a někteří se bavili mezi sebou. V půl deváté jsme dorazili na místo.

zobrazit celý článek

Stránka:
1 (2) 3 4 5 6

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Jídelníček

Žádné jídelníčky nejsou k dispozici.

 
Informace ŠJ

Provozní řád ŠJ
Informace o alergenech
Alergeny

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign