Aktuality 2019/2020

Prvouka nás baví

Vloženo 30. 01. 2020, autor Děti z 2. A, Mgr. Lenka Karasová (třídní učitelka), zhlédnuto 1651x

Prvouka je zajímavý předmět. Učíme se o přírodě, zvířatech, rostlinách, lidském těle, ale i o zdraví a nemoci. Někdo by mohl říci, že je to nuda, ale nás to baví, protože my se při prvouce rozhodně nenudíme. Vymýšlíme si stále nové úkoly. Ten poslední dostal název „ROK“. Naším cílem bylo vytvořit si kalendář a o každém měsíci napsat charakteristiku a důležité informace.

Rozdělili jsme se do skupin. Každá skupina představovala jeden měsíc. Do práce se s námi zapojila i paní učitelka. Hledali jsme v encyklopediích, učebnicích, ale i starých kalendářích, omalovánkách. Velice nám pomohla knížka SKŘÍTEK ROZEKVÍTEK (Rok v přírodě), kterou napsala Hana Primusová. Tato publikace popisuje jednotlivé měsíce v roce a jsou v ní nádherné ilustrace od Dagmar Koškové.

Všechny naše práce byly velice povedené. Paní učitelka chválou nešetřila a viděli jsme, že se jí naše díla opravdu líbila. Na tomto tématu jsme pracovali s nadšením a poznali jsme sílu spolupráce a kamarádství.

Ze všech prací jsme vytvořili nástěnku, která ozdobila nejen naši šatnu, ale ukázala rodičům naši píli a houževnatost.

Děti z 2. A, Mgr. Lenka Karasová (třídní učitelka).

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024
Den otevřených dveří MŠ Spálené Poříčí (10:00 - 11:15 h)