Aktuality 2019/2020

Prosincové hudební turné sboru a kapely ZŠ Spálené Poříčí

Vloženo 03. 02. 2020, autor Žákyně 8. a 9. třídy, Anna Šlejsková a Veronika Tothová, zhlédnuto 1655x

Prosinec roku 2019 byl pro náš sbor Centipede a kapelu Dragons hodně náročný. Čekalo nás několik vystoupení nejen ve Spáleném Poříčí, ale i několik hudebních zájezdů.

První letošní prosincové vystoupení se konalo 1. prosince na náměstí ve Spáleném Poříčí na vánočních trzích. S celým sborem jsme zazpívali několik tradičních vánočních koled a kromě pana učitele Romana Škaly nás na klávesy doprovázela Barbora Kozlová. Pan učitel hrál tentokrát na kytaru. Po zpívání jsme následně rozsvítili prskavkami vánoční strom a začal nám adventní čas. Pak ještě přišel Mikuláš s čerty, které již pravidelně zve na naše zpívání pan učitel Škala, a jako v předchozích letech to byli žáci z deváté třídy. Se stejným repertoárem jsme vystoupili i na setkání bývalých zaměstnanců školy a to hned 2. prosince.

Dne 9. prosince jsme měli koncert v kostele sv. Jana Nepomuckého v Nových Mitrovicích, kde jsme vystupovali poprvé. Tentokrát nás doprovázela školní kapela a bylo to naše společné vystoupení. Všichni jsme byli okouzleni krásou kostela a pan učitel nám vyprávěl o tom, jak významný stavitel ho vystavěl. Vystoupení se nám moc povedlo a všem divákům, kterých byl plný kostel, jsme udělali velikou radost. V závěru koncertu už nám byla docela zima a muzikanti už měli úplně zmrzlé ruce, proto pan učitel některé koledy vynechal a divákům sdělil, že si je mají přijít poslechnout na další koncert.

Ten byl 13. prosince od 18 hodin v kostele sv. Mikuláše ve Zdemyslicích. I tady jsme zpívali a hráli poprvé. Zde jsme sklidili bouřlivý potlesk a lidé z nás byli unešení.

Náš hlavní koncert se uskutečnil 16. prosince ve Spáleném Poříčí. V dopoledních hodinách jsme se sborem i kapelou vystoupili v kostele sv. Mikuláše pro základní školu a navíc si každá třída nacvičila s panem učitelem jednu koledu nebo písničku, kterou nám všem následně zazpívali. Byla to zajímavé a některé třídy se opravdu vyznamenaly. Velká škoda byla, že některé děti po celou dobu koncertu vyrušovaly a pokřikovaly. To vadilo i rodičům, kteří se na dopolední vystoupení přišli podívat.

Na večer jsme měli připravený speciální program a kostel byl zcela plný. Vystoupení jsme si moc užili a pan učitel vypadal spokojeně, dokonce nás i pochválil.

Poslední zpívání se konalo ve středu 18. prosince před radnicí ve Spáleném Poříčí a pak už jsme se všichni těšili na vánoční prázdniny.

Všechna vystoupení byla vydařená a měli jsme z nich radost. Děkujeme panu učiteli Škalovi za to, co pro nás dělá, a hlavně za jeho trpělivost.

Žákyně 8. a 9. třídy, Anna Šlejsková a Veronika Tothová