Aktuality 2019/2020

Stonožka pomáhá v Africe

Vloženo 05. 02. 2020, autor Mgr. Michala Jandíková, zhlédnuto 2675x

Stonožka – hnutí na vlastních nohou pokračuje do dalšího roku. Na podzim loňského roku připravily učitelky se svými žáky a žákyněmi mnoho krásných výrobků (s adventní nebo vánoční tématikou). Výrobky se prodávaly na spálenopoříčském adventním jarmarku 1.12.2019.

Při prodeji se ve stánku střídali žáci a žákyně z devátého ročníku. Prodej po jarmarku probíhal ještě několik dní v prostorách školy. Celková částka byla opravdu krásná. Utržili jsme přes 10 000,- Kč. Za to patří velký dík všem, kteří se na výrobě i prodeji podíleli, zejména paní učitelce Karasové a Švecové.

Brzy po začátku nového roku jsme byli osloveni prezidentkou Stonožky paní Bělou Gran Jensen, zda bychom se nepodíleli na pomoci Africe. Rádi jsme souhlasili. Jedná se o pomoc jedné škole v Mali. Stonožka ve spolupráci s armádou dodala první zásilku do této oblasti již v prosinci 2019. My jsme se tedy připojili k další části pomoci v lednu 2020. Místní škola potřebuje zejména obyčejné kancelářské a výtvarné potřeby, jaké využívají děti na celém světě. Použili jsme tedy takřka celou částku, kterou jsme v prosinci pro Stonožku utržili. Nakoupili jsme tužky, gumy, ořezávátka, pastelky, vodovky a bloky na psaní. Celkově jsme připravili dvě krabice školních potřeb, které pan ředitel Šeffl odvezl do Prahy. Nyní očekáváme zprávu či fotografii, jak naše pomoc dorazila k místním dětem.

Na Stonožkovém hnutí je nejkrásnější, že jde o pomoc konkrétních dětí z České republiky jiným konkrétním dětem někde ve světě. Pomoc je velmi cílená a hmatatelná a pro naše děti má velký výchovný význam.