Aktuality 2019/2020

Lyžařský kurz ZŠ Spálené Poříčí 2020

Vloženo 17. 02. 2020, autor Žákyně 7. A Adéla Šeflová a 8. A Pavlína Laštovková, zhlédnuto 2124x

Letošního lyžařského kurzu se zúčastnilo celkem 33 lidí, včetně našich 3 učitelů. Letos se jelo na penzion Diana v Železné Rudě. Po příjezdu pro nás byly připravené čisté, malé a útulné pokoje. Jídlo v penzionu chutnalo všem. Každý den jsme se těšili na jídla, která pro nás připravovaly dvě paní kuchařky.

V pondělí nám bohužel nepřálo počasí, a proto jsme ještě nemohli zahájit lyžování. Dopoledne jsme navštívili infocentrum, kde je expozice historie lyžování na železnorudsku a odpoledne jsme se vypravili na procházku na rozhlednu Špičák. Večer při rozkazu na druhý den nám pan učitel Škala sliboval, že se ráno probudíme do zasněžené krajiny, ale nestalo se tak! Ihned po probuzení většina z nás směřovala k oknu a pohled ven nás zklamal. Stále pršelo! Ovšem když jsme odcházeli ze snídaně, tak si kluci všimli, že začíná sněžit a to po celý den nepřestalo. Během malé chvilky napadlo několik centimetrů sněhu a my jsme konečně mohli začít lyžovat. V 8,45 jsme měli nástup před chatou v plné lyžařské výstroji. Paní učitelka Tikalská dala povel k přepočítání družstva a my mohli vyrazit na sjezdovku. Poloha naší chaty byla ideální. Sjezdovku jsme měli v těsném sousedství, cca 80 metrů. Od tohoto okamžiku se podmínky pro lyžování jen zlepšovaly a užili jsme si několik úžasných dnů. Instruktoři, naši učitelé, naučili lyžovat i úplné začátečníky, kteří na lyžích nikdy nestáli.

Ve čtvrtek odpoledne pro nás pan učitel Škala připravil výlet na běžkách a my jsme si mohli vyzkoušet jaké to je v běžecké stopě. Největší radost měl asi pan Karlík, protože běžky jsou jeho oblíbeným sportem. Běžky byly ale i pro mě nejlepším zážitkem a odpoledne jsem si moc užila. Na běžkové lyžování jsem se těšila celý týden.

Celý týdenní pobyt v Železné Rudě se nám moc líbil. Užili jsme si ho všichni a doufáme, že příští rok si to zopakujeme. Určitě na něj budeme všichni moc rádi vzpomínat, byl totiž jeden z nejlepších.

Žákyně 7. A Adéla Šeflová a 8. A Pavlína Laštovková

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024