Aktuality 2019/2020

Drogy a závislosti

Vloženo 27. 02. 2020, autor Lucie Šašková 7. A, zhlédnuto 1864x

Je úterý 25. 2. a k nám do školy opět zavítal pan Šrom. Už tu párkrát byl a je to náš oblíbený „PŘÍTEL“. Tentokrát k nám přijel s besedou o Drogách a závislostech. Když zazvonilo na první hodinu besedy, pozdravili jsme se a řekli si, co nás čeká. Pan Šrom si zapnul prezentaci a začali jsme.

Na začátku začal vyprávět příběhy, které se týkaly drog. Také podotknul, že v našem věku měl partu kluků, se kterými chodil na tajné místo kouřit a pít alkohol. Též se zmínil, jak pomáhal mladé slečně, která utekla z domova od matky kvůli drogám. Průběžně jsme si povídali o tom, jak drogy škodí a „ prospívají „ pleti. Též nám ukázal obrázky chlapců, kteří fetovali a měli vpichy na rukách. Ukázal nám tabulku rozdělení drog. V množství lidí, kteří berou Pervitin, jsme předehnali už i Ameriku. Byly tam např. Pervitin, LSD, Rajský plyn, Marihuana, Extáze, Heroin, Kokain, Ketamin, Netamfetamin, Alkohol, Opiáty, Speed, Hašiš, Kofein atd. V další hodině jsme téma drog uzavřeli a začali jsme probírat závislosti. Povídali jsme si, o čem můžou být závislosti. Naše návrhy byly např. čokoláda, lednička, mobil, drogy, alkohol atd. Dozvěděli jsme se, že díky tomu můžeme skončit i na léčení. Opět jsme si řekli nějaké příběhy a opět ve třídě vládla dobrá nálada, i když je to vážné téma. Ke konci bylo třeba řečeno, že lidé nejsou připraveni umřít mladí. Když jsme si to vše shrnuli, pan Šrom nám rozdal malé papírky, které jsme měli vyplnit podle sebe. Jak se nám to líbilo, co bychom změnili apod. Odevzdali jsme papírky, poděkovali a rozloučili se. Děkujeme škole, že pana Šroma opět pozvala a samozřejmě velké DÍK patří panu Šromovi, že se za námi zase přijel podívat. Určitě má náš obdiv, protože to vše, co zažil v životě, tak pro něj muselo být těžké, ale on se s tím popral. Budeme moc rádi, když zas přijede a společně si popovídáme o novém tématu. MOC DĚKUJEME!