Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2019/2020

Přihlašování obědů na nový školní rok 2020/2021

Od pondělí 24. 8. 2020 si mohou strávníci ŠJ ZŠ a ŠJ MŠ Sp. Poříčí přihlašovat stravování na nový školní rok v kanceláři MŠ Sp. Poříčí (vchod z rampy).

Od nového školního roku se musí přihlásit všichni strávníci (někdo se může odstěhovat, někteří jsou ještě na dovolené, někdo nechce první týden přihlašovat stravování, atd.), proto nelze přihlašovat strávníky automaticky.

Strávníci, kteří hradí stravné inkasem, se mohou přihlásit i po telefonu (nebo na záznamník) na čísle: 371 594 674 – nemusí chodit osobně.

Ostatní strávníci musí přijít zaplatit hotově.

J. Brudnová – vedoucí šk. stravování


Poděkování


Dva sněhuláci

Vloženo 17. 12. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová

V pátek 13. 12. jsme všichni z 2. A navštívili divadelní představení DVA SNĚHULÁCI, na které nás pozvaly děti z mateřské školy ve Spáleném Poříčí.

zobrazit celý článek

Ladova knihovna

Vloženo 17. 12. 2019, autor Lucie Šašková, 7. A

Už zase! Opět 7. A! Putovali jsme do pohádkové knihovny ve Spáleném Poříčí, kde na nás čekal Josef Lada. Přivítala nás císařovna paní Čížková. Vešli jsme do knihovny a královna paní Strachoňová nás usadila na židličky v přízemí.

zobrazit celý článek

Stonožková mše a vystoupení MŠ Hořehledy

Vloženo 13. 12. 2019, autor Mgr. Jiří Šeffl

V pátek 6.12. jsme měli tu čest zúčastnit se Stonožkové mše (již podeváté) v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. V místech, kde kráčely dějiny, kde probíhaly korunovace králů. Stonožkové děti, učitelky a učitelé, zástupci Armády České republiky a hosté se sešli k slavnostní mši, na kterou je pozval významný stonožkový patron J. Em. Dominik kardinál Duka OP a paní prezidentka Běla Gran Jensen.

zobrazit celý článek

Stonožková mše

Vloženo 12. 12. 2019, autor Lucie Šašková, 7.A, Mgr. J. Strachoňová

Je 6. prosince 2019 a to znamená, že vybraní žáci z druhého stupně společně s učiteli jedou do Prahy. V katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha se koná slavnostní mše pro stonožkové děti, učitele a vojáky, na kterou jsme i my dostali pozvánku od stonožkového patrona J. Em. Dominika kardinála Duky.

zobrazit celý článek

Mikuláš, anděl a čerti ve škole

Vloženo 12. 12. 2019, autor Mgr. Michala Jandíková

Ve čtvrtek 5. 12. se část třídy 9.A změnila v Mikuláše, anděla a čerty. Tato delegace potom obešla všechny třídy naší školy. Čerti měli nezbytnou knihu hříchů, ve které byli zapsáni všichni školní provinilci z jednotlivých tříd. V pekle se nic neutají. Naštěstí zde byl i Mikuláš a anděl, kteří nesli drobnou nadílku.

zobrazit celý článek

Celorepublikový podzimní turnaj v indoor golfu

Vloženo 10. 12. 2019, autor Martin Kopčák

Stejně jako v loňském roce jsme se zúčastnili turnaje základních škol a golfových kroužků v golfu v tělocvičnách, letos nejen se ZŠ Blovice, ale i nově i se ZŠ Spálené Poříčí.

zobrazit celý článek

Čertovská škola

Vloženo 10. 12. 2019, autor Chlapci a děvčata z 2. A a Mgr. Lenka Karasová

Už jste někdy navštívili Čertovskou školu? My, kluci a děvčata, z 2. A ano! A to v pátek 6. prosince. Dokonce nás učila i paní učitelka – Čertice.

zobrazit celý článek

Vánoční jarmark

Vloženo 09. 12. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová

Opět nastal ten kouzelný adventní čas, čas plný porozumění a s ním i konání vánočních jarmarků. Jeden takový se konal první adventní neděli i na spálenopoříčském náměstí. Naše základní škola již tradičně uspořádala prodej žákovských výrobků, jejichž výtěžek opět poputuje na dobrou věc: Hnutí na vlastních nohou – Stonožka.

zobrazit celý článek

Špaček Emil

Vloženo 02. 12. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová

Znáte špačka Emila? Dnes ráno (v úterý 26. 11. 2019) jsme ho my, děvčata a kluci z 2. A, také ještě neznali. Pokud byste rádi věděli, kde jsme se s ním seznámili, tak v naší spálenopoříčské knihovně. Přijela nám ho představit paní učitelka Mgr. Štěpánka Opltová a s ním knihu „Kamil neumí lítat“, kterou napsala americká spisovatelka Jennifer Berne.

zobrazit celý článek

Začátek adventu v 6. A

Vloženo 22. 11. 2019, autor Mgr. Renata Štěrbová, třídní učitelka 6. A

Dnešním dnem začal pro žáky šesté třídy předvánoční čas. Třída se na chvilku proměnila ve vánoční dílnu, děti si přinesly vše potřebné na výrobu adventní dekorace. Každý se snažil, aby právě ten jeho výrobek byl co nejkrásnější a udělal radost všem ve svém okolí.

zobrazit celý článek

Stránka:
1 2 (3) 4 5 6

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Jídelníček

Žádné jídelníčky nejsou k dispozici.

 
Informace ŠJ

Provozní řád ŠJ
Informace o alergenech
Alergeny

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign