Aktuality 2019/2020

Stonožková mše

Vloženo 12. 12. 2019, autor Lucie Šašková, 7.A, Mgr. J. Strachoňová, zhlédnuto 1861x

Je 6. prosince 2019 a to znamená, že vybraní žáci z druhého stupně společně s učiteli jedou do Prahy. V katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha se koná slavnostní mše pro stonožkové děti, učitele a vojáky, na kterou jsme i my dostali pozvánku od stonožkového patrona J. Em. Dominika kardinála Duky.

Během mše přednesli zástupci škol přímluvy. Bylo pro nás velkou ctí, že ze Spáleného Poříčí jsme tam měli dva zástupce - Barboru Kozlovou a Tomáše Vaidiše.

Katedrálou se nesl nádherný zpěv početného pěveckého sboru pod vedením sbormistryně Hany Šlégrové. Paní Běla Jensen poděkovala všem dětem a učitelům za práci pro Stonožku. Na závěr mše zazněla státní hymna.

Po mši jsme se nasvačili a šli obdivovat krásu našeho hlavního města. Rozdělili jsme se do skupin, dostali jsme kartičky o památkách Prahy s úkoly, které jsme úspěšně splnili. Následoval návrat do autobusu. Jedeme zpět!

Uběhlo 30 minut a následovala zastávka v KFC. Občerstvili jsme se, zahřáli a mohli jsme pokračovat v cestě domů. A jsme doma! Rozloučili jsme se, vystoupili, ještě následovala pochvala od učitelů a v pondělí nás čekala ve škole sladká odměna.

Výlet se nám líbil a jsme rádi, že patříme mezi stonožkové děti.

Děkujeme učitelům za organizaci a krásný zážitek.