Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2019/2020

Přihlašování obědů na nový školní rok 2020/2021

Od pondělí 24. 8. 2020 si mohou strávníci ŠJ ZŠ a ŠJ MŠ Sp. Poříčí přihlašovat stravování na nový školní rok v kanceláři MŠ Sp. Poříčí (vchod z rampy).

Od nového školního roku se musí přihlásit všichni strávníci (někdo se může odstěhovat, někteří jsou ještě na dovolené, někdo nechce první týden přihlašovat stravování, atd.), proto nelze přihlašovat strávníky automaticky.

Strávníci, kteří hradí stravné inkasem, se mohou přihlásit i po telefonu (nebo na záznamník) na čísle: 371 594 674 – nemusí chodit osobně.

Ostatní strávníci musí přijít zaplatit hotově.

J. Brudnová – vedoucí šk. stravování


Poděkování


Sametová revoluce v 7. A

Vloženo 18. 11. 2019, autor Lucie Šašková 7. A

Při občanské výchově jsme si pouštěli dokument o demokracii v Československu. Byl velmi zajímavý a poučný. Byla tam všechna důležitá data od roku 1939.

zobrazit celý článek

Divadlo Alfa - Tajemný hrad v Karpatech

Vloženo 18. 11. 2019, autor Za 4. A a 4. B sepsali Jan Šefl, Vítězslav Holub a Vojtěch Jindřich

Postřehy žáků z návštěvy divadla Alfa 11. listopadu 2019.

zobrazit celý článek

Sýček

Vloženo 15. 11. 2019, autor Mgr. Alena Nosková a Mgr. Lenka Karasová

V naší škole nedávno proběhla sbírka na podporu sýčka obecného. Chceme velice poděkovat všem dárcům: dětem, jejich rodičům, zákonným zástupcům, zaměstnancům školy a knihovny. Díky nim jsme mohli panu Petru Jandíkovi předat celkem 3 100 Kč, což je skoro o třetinu více, než při poslední sbírce.

zobrazit celý článek

Kdo je pravý kamarád?

Vloženo 15. 11. 2019, autor Lucie Šašková, 7.A

Je 12. 11. a nás navštívil pan Šrom, který pro nás každý rok dělá přednášky. Předchozí roky jsme měli přednášky o drogách a závislosti, o internetu a letos si připravil téma o kamarádech. Poslouchali jsme pečlivě a myslím si, že nás nejvíc zaujalo, jak poznat pravého kamaráda pomocí prstů na ruce.

zobrazit celý článek

Čtení – nejlepší učení

Vloženo 11. 11. 2019, autor Mgr. Štěrbová Renata, třídní učitelka 6. A

Projekt organizuje MAS Sv. Jana z Nepomuku a jeho úkolem je zkvalitnění čtenářské gramotnosti a zajištění nových knih do školních knihoven. Díky tomuto projektu získala naše škola pro žáky několik desítek zajímavých knih, které si mezi sebou rozdělili a s nadšením je čtou.

zobrazit celý článek

Den válečných veteránů – koncert v pražském Rudolfinu

Vloženo 11. 11. 2019, autor Mgr. J. Šeffl, Mgr. M. Sýkorová, Spálené Poříčí

Ve Dvořákově síni pražského Rudolfina se v pátek 8. listopadu uskutečnil koncert ke Dni válečných veteránů. V podání Ústřední hudby Armády ČR a dalších interpretů zazněla vážná hudba i známé filmové a muzikálové melodie. Měl jsem tu čest, na pozvání paní prezidentky Stonožky Běly Gran Jensen, se této slavnostní akce zúčastnit společně s kolegyní Mgr. M. Sýkorovou.

zobrazit celý článek

Den slabikáře aneb den s pohádkou...

Vloženo 08. 11. 2019, autor Mgr. Jaromíra Regentová

Dva měsíce od začátku školního roku utekly jako voda a z našich malých prvňáků se pomalu a jistě stávají čtenáři. V pondělí 4. 11. 2019 prožili svůj výjimečný den. Na začátku byl pohádkový příběh o udatném mladém králi, který se vydal vysvobodit krásnou princeznu ze zámecké věže.

zobrazit celý článek

ODVAŽ SE POUŽÍVAT ROZUM…Immanuel Kant

Vloženo 05. 11. 2019, autor Mgr. Jaromíra Regentová

Bohatá slovní zásoba, láska ke knihám, touha zjistit, jak funguje svět. Několik charakteristik nadaných a zvídavých dětí, které často ve škole nepatří k premiantům. Možná proto, že se nudí nebo jsou introverti. Často si jejich nadání nevšimnou ani lidé v jejich okolí, protože ho nemají prostor projevit. Proto už dvanáctým rokem organizuje Mensa ČR Logickou olympiádu, která má talentované děti objevit, podchytit a dále je rozvíjet.

zobrazit celý článek

Divadlo Alfa Plzeň - Jak se dělá jazz - TREMOLO (orchestr ZUŠ Třemošná)

Vloženo 04. 11. 2019, autor Mgr. M. Nováková a žáci 5.A

Dne 23. 10. jsme jeli do divadla Alfa na představení Jak se dělá jazz. Po příjezdu do divadla jsme si uložili věci v šatně a usadili se v hledišti. Skupina Tremolo nám zahrála různé skladby a jednou z nich byla i hudba k filmu Růžový panter.

zobrazit celý článek

Veselý dýňový den

Vloženo 04. 11. 2019, autor Chlapci a děvčata z 2. A a třídní učitelka Lenka Karasová

Podzimní prázdniny jsme si všichni náramně užili a těšili jsme se na čtvrteční ráno. Čekala na nás totiž vyzdobená třída a VESELÝ DÝŇOVÝ DEN.

zobrazit celý článek

Stránka:
1 2 3 (4) 5 6

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Jídelníček

Žádné jídelníčky nejsou k dispozici.

 
Informace ŠJ

Provozní řád ŠJ
Informace o alergenech
Alergeny

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign