Aktuality 2019/2020

Divadlo Alfa Plzeň - Jak se dělá jazz - TREMOLO (orchestr ZUŠ Třemošná)

Vloženo 04. 11. 2019, autor Mgr. M. Nováková a žáci 5.A , zhlédnuto 2261x

Dne 23. 10. jsme jeli do divadla Alfa na představení Jak se dělá jazz. Po příjezdu do divadla jsme si uložili věci v šatně a usadili se v hledišti. Skupina Tremolo nám zahrála různé skladby a jednou z nich byla i hudba k filmu Růžový panter.

Během koncertu jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o hudebních nástrojích, například, že hlavní nástroj v jazzu je saxofon a ten vynalezl Adolf Sax.

Na některé nástroje pak žáci z orchestru hráli sólo a zpívali jazzové písně. Byli moc šikovní. Během představení pokládal dirigent otázky divákům v publiku. Na konci vystoupení proběhla soutěž ve znalostech jazzu o nové CD skupiny Tremolo.

Představení bylo hezké a poučné. Navštívili jsme i místní bufet, který už dobře známe. Cestou zpět jsme si užili také spoustu legrace.

Mgr. M. Nováková a žáci 5.A