Aktuality 2019/2020

ODVAŽ SE POUŽÍVAT ROZUM…Immanuel Kant

Vloženo 05. 11. 2019, autor Mgr. Jaromíra Regentová, zhlédnuto 1721x

Bohatá slovní zásoba, láska ke knihám, touha zjistit, jak funguje svět. Několik charakteristik nadaných a zvídavých dětí, které často ve škole nepatří k premiantům. Možná proto, že se nudí nebo jsou introverti. Často si jejich nadání nevšimnou ani lidé v jejich okolí, protože ho nemají prostor projevit. Proto už dvanáctým rokem organizuje Mensa ČR Logickou olympiádu, která má talentované děti objevit, podchytit a dále je rozvíjet.

Logická olympiáda není věcí vědomostí, ale rychlého rozhodování a úsudku, pohotovosti, představivosti a schopnosti vymyslet řešení pro zadaný úkol, který předem soutěžící nikdy neviděli.

Několik dětí z naší školy se do této republikové soutěže zapojuje už čtvrtým rokem. V tom letošním se nově zúčastnili i někteří prvňáčci. Sbírali tak cenné zkušenosti.

Příjemně překvapeni a s velkou radostí jsme přijali informaci, že mezi úspěšnými řešiteli, kteří postoupili do krajského semifinále, je čtvrťák Tomáš Kozel. Budeme mu držet palce!

Všem dětem, které se zapojily do LO, i jejich rodičům, bez jejichž podpory by účast v soutěži nebyla možná, děkujeme.