Aktuality 2019/2020

Sýček

Vloženo 15. 11. 2019, autor Mgr. Alena Nosková a Mgr. Lenka Karasová, zhlédnuto 1992x

V naší škole nedávno proběhla sbírka na podporu sýčka obecného. Chceme velice poděkovat všem dárcům: dětem, jejich rodičům, zákonným zástupcům, zaměstnancům školy a knihovny. Díky nim jsme mohli panu Petru Jandíkovi předat celkem 3 100 Kč, což je skoro o třetinu více, než při poslední sbírce.

V úterý 12. 11. pan Jandík navštívil naši školu, aby symbolicky odměnil alespoň třídy 2. A, jejíž příspěvky byly neobyčejně štědré, a 6. B, která se kromě příspěvků zasloužila i o hladký průběh celé sbírky. Všem ještě jednou za naše sýčky děkujeme.

Mgr. Alena Nosková

V úterý 12. 11. 2019 jsme v naší třídě 2. A přivítali pana Jandíka ze spálenopoříčského Ekocentra. Přišel nám osobně poděkovat za finanční sbírku na ohroženého sýčka obecného. Moc rádi jsme si s panem Jandíkem povídali a dozvěděli jsme se mnoho nového. Například to, že sýček, kterého nám přinesl ukázat, je samička a váží asi 180 gramů. Proč tato druhá nejmenší sovička, hned po kulíškovi nejmenším, létá v noci, jak otáčí hlavou, co je hlavním zdrojem potravy, ale i proč je důležité sýčky vypouštět do volné přírody.

Rozhovor s panem Jandíkem se nám velice líbil a věříme, že naše finanční pomoc přispěje k záchraně této malé a zajímavé sovy.

Chlapci a děvčata z 2. A a třídní učitelka Mgr. Lenka Karasová.

A co o návštěvě pana Jandíka napsaly samy děti ze 6.B si můžete přečíst zde.

Přiložené soubory ke stažení:

sycek.pdf (2 564,4 kB)

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024
Den otevřených dveří MŠ Spálené Poříčí (10:00 - 11:15 h)

12. 04. 2024
Motivační část zápisu do 1. třídy (13:00 - 16:30 h)