Aktuality 2020/2021

První školní den

Vloženo 11. 09. 2020, autor Renáta Davídková, zhlédnuto 2489x

Tak je konečně zde! Magické datum 1. září 2020, na které se těšilo 44 našich prvňáčků. „S kým budu sedět? Kam se ve třídě posadím? Jaká bude moje paní učitelka? Mám všechny věci? Nebude se mi stýskat? Jaké to bude ve školní jídelně? Ta škola je obrovská, nezabloudím tu?“ Na tyto a mnoho dalších otázek dnes konečně dostanou odpověď.

Před půl osmou se již začali před vchodem do školy scházet první nedočkaví žáčci. Na některých bylo vidět, že se trochu bojí, jiní vesele poskakovali s novou taškou na zádech. V očích všech však byla obrovská zvědavost, jaký ten první školní den bude. Úderem 7:50 hod. odemkl pan školník dveře a prvňáčci společně se svými rodiči zamířili do svých tříd. Třída 1.A je v přízemí školy, třídní učitelkou je zde Mgr. Miloslava Nováková. Třída 1.B se nachází v prvním patře a třídní učitelkou je zde nová posila pedagogického sboru Mgr. Alena Kratochvílová. Poté co děti usedly do lavice, našly na ní různé pomůcky, deník, sešity a další drobnosti, které tam byly pečlivě srovnány jejich třídními učitelkami.

Když byli všichni prvňáčci v obou třídách kompletní, mohlo začít jejich slavnostní přivítání. Toho se jako již tradičně zúčastnili zástupci města – pan starosta Ing. Jindřich Jindřich a pan místostarosta Ing. Pavel Čížek. Za školu děti přivítala paní ředitelka Mgr. Michala Jandíková, paní zástupkyně Mgr. Soňa Tikalská a třídní učitelky Mgr. Miloslava Nováková a Mgr. Alena Kratochvílová.

Po dojemných slovech, která zazněla z úst zástupců města i školy, obdržely děti ještě drobné dárky na památku a sladké odměny.

Přejeme všem našim prvňáčkům, aby se jim ve škole líbilo, našli si zde nové kamarády, naučili se spoustu nových věcí a dovedností, aby dělali radost svým rodičům i třídním učitelkám a v paměti si navždy uchovali vzpomínku na tento mimořádný den.

Renáta Davídková

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024