Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2020/2021

Přírodovědná stopovačka

Vloženo 31. 01. 2021, autor Michala Jandíková a Petra Vágnerová, zhlédnuto 332x

Ve druhé polovině ledna jsme připravili stopovačku pro žáky druhého stupně. Ve výukových zdrojích byla mapka se zakreslenými stanovišti a vysvětlení celé stopovačky. Při procházce naším městečkem na jednotlivých místech žáci nalezli cedulky s otázkou.

Každá otázka měla čtyři možnosti odpovědi a písmenko se zapsalo do řešení. Jednalo se tak trochu o křížovku. Okruhy byly ze všech témat přírodopisu od 6. do 9. ročníku, ale žákům mohl pomoci internet nebo encyklopedie.

Dohromady se procházky zúčastnilo 20 žáků z druhého stupně. A všichni nakonec tajenku vyřešili a dostali jedničku do přírodopisu. Abychom měli jistotu, že procházku obešli, museli ještě všichni dodat selfie pořízené na jednom ze stanovišť. Jak se jim dařilo, můžete zahlédnout ve fotkách.

Michala Jandíková a Petra Vágnerová

Zážitky nám popsal Kája Holub z 8.A.

13. ledna ve středu jsme společně po třech skupinách (každá skupinka měla dva členy) šli na přírodopisnou stopovačku. Stopovačka byla moc pěkně naplánovaná a připravená! Všechny kartičky s otázkami jsme našli, až na kartičku č. 4. (pěšina k Hvížďalce), ta bohužel na místě nebyla, takže jsme si písmenko domysleli.

Nicméně, dopídili jsme se k výsledku tajenky, který zní:

BIODIVERZITA
= biologická rozmanitost, znamená variabilitu všech žijících organismů; zahrnuje diverzitu v rámci druhů, mezi druhy i diverzitu ekosystémů. Je popsána jako rozmanitost života ve všech jeho formách, úrovních a kombinacích.
(zdroj: https://www.enviwiki.cz/wiki/Biodiverzita)

V příloze ještě zasílám selfie z Hvížďalky a také snímek stopaře, který celou naší cestu zaznamenával. Děkujeme za hezké zpestření výuky.

« zpět na seznam článků

Důležité informace

Provoz školy od 12. 4. 2021

GDPR

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2021 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign