Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2020/2021

Zdravím všechny zpěváky a muzikanty

Vloženo 24. 02. 2021, autor Mgr. Roman Škala, zhlédnuto 212x

V minulém školním roce se měl konat festival bývalých a současných školních kapel ZŠ Spálené Poříčí, ale covidová situace všechny mé plány pokazila a znemožnila. Dále jsme museli přerušit nácvik muzikálu Čertovská pohádka, který jsem napsal a v minulosti jsme ho hráli v různých městech ČR. To mě mrzelo dvojnásob, neboť představitelky hlavních rolí již vyšly a opustily základní školu a přišly tak o možnost vyzkoušet si nové muzikálové role. Jakmile nám covidový stav umožní návrat do normálu, obě akce bych velmi rád zrealizoval.

V letošním školním roce jsem využil možnosti a pozval do školy hudebního odborníka z Českého rozhlasu Plzeň, mistra zvuku pana Ondřeje Fraňka. Pan Franěk působí v rozhlasu dlouhá léta, nejčastěji ve zvukové režii, dále zabezpečuje přenos, nahrávání a tvorbu rozhlasových pořadů. Cílem návštěvy pana Fraňka bylo, aby dětem přednesl něco o práci v rozhlasu, jak vznikají audionahrávky a jak se pracuje s nahrávacím softwarem. Bohužel covid začal na podzim opět úřadovat a přednášku jsem musel přesunout na únor. V únoru se situace nezměnila, a jelikož už jsem nechtěl, aby se zrušil další projekt, pozval jsem pana Fraňka do školy, i když škola byla bez dětí. Strávili jsme spolu pondělí 9. února do večerních hodin a nainstalovali do hudebny nový nahrávací program, který mně mistr zvuku představil a částečně mě zaškolil. Až se vrátíte do školy a rozezpíváte se na úroveň, ve které jste byli před uzavřením škol, vytvoříme „cédéčko“. Moc se na to těším a věřím, že to nebude trvat dlouho. Součástí projektu je i to, že školní kapelu „Dragons“ vezmu do skutečného profesionálního studia, kde „natočí“ píseň, kterou společně vybereme. Zatím si nahrávání vyzkouší děti z první a druhé třídy, které jediné do školy chodí. Připravil jsem jim jednoduchou instrumentaci lidové písně Pod naším okýnkem a každý si bude moci vyzkoušet, jak vzniká zvukový záznam.

Už se na Vás všechny zpěváky a muzikanty těším a doufám, že jste na muziku nezapomněli a že si doma často zahrajete a zazpíváte.

Zdraví Vás Roman Škala

« zpět na seznam článků

Důležité informace

Provoz školy od 12. 4. 2021

GDPR

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2021 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign