Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2020/2021

První a druhá třída v nahrávacím studiu

Vloženo 16. 03. 2021, autor Mgr. Roman Škala, zhlédnuto 240x

V pátek 12. února začalo první studiové nahrávání těch nejmenších školáků. Před zahájením vyučování jsem žákům první a druhé třídy speciálně upravil metalofony a zvonkohry, abych jim ulehčil nácvik a interpretaci připravených partů.

Děti s nadšením bez jakékoliv trémy „mlátily“ paličkou do nástrojů a trvalo chvíli, než se začal hudebnou linout kultivovaný tón. Během vyučovací hodiny jsme museli stihnout nácvik i záznam, a na žádného muzikanta jsem nesměl zapomenout :). Po čtyřech vyučovacích hodinách bylo dostatek nahraného materiálu, který jsem o víkendu mohl zpracovat.

Následující týden jsem dětem připravil další nástroje. Jelikož už jsme měli částečnou zkušenost z předchozího natáčení a já věděl co od dětí očekávat, mohli jsme trochu experimentovat. Žáci si vyzkoušeli hru na bonga, djembe, boomwhackers, marakas, cajon a další. Někteří se dokonce vrhli i na klávesové nástroje. Na klaviatuře jsem jim označil klávesy, které mačkali, a urychlil a zjednodušil tím nácvik. Stejně jako předchozí týden jsme měli na nastudování partů a pořízení záznamu čtyři vyučovací hodiny. Během nich se v hudebně vystřídali žáci čtyř tříd. Byly to náročné dny plné tvůrčí práce, radosti, emocí a spokojenosti z prožitku společného hraní. Během obou natáčecích dnů se s dětmi spojil i mistr zvuku z Českého rozhlasu Plzeň Ondřej Franěk, který děti motivoval a hlavně jim popřál hodně úspěchu při natáčení.

Mgr. Roman Škala

« zpět na seznam článků

Důležité informace

Provoz školy od 12. 4. 2021

GDPR

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2021 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign