Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2020/2021

Vesmírný projekt a naše distanční výuka

Vloženo 17. 03. 2021, autor Mgr. Lenka Karasová, zhlédnuto 231x

Distanční výuka má rozhodně své klady a zápory, ale shodli jsme se na tom, že mnohem raději bychom se učili v naší třídě. Přesto se snažíme, aby naše on – line hodiny byly pestré, zábavné a poučné.

V prvouce nás velice zaujalo téma o sluneční soustavě a vesmíru. Dohodli jsme se, že si po jarních prázdninách uděláme VESMÍRNÝ DEN. Dnes, v úterý 16. 3. 2021, jsme cestovali vesmírem, navštívili jsme planety, Slunce a hlavně – dozvěděli jsme se mnoho nových informací a zajímavostí.

Vesmírné téma nás provázelo českým jazykem, matematikou a prvoukou. Moc jsme si to užili. Při hodině matematiky jsme hledali indície k vyřešení článku o sluneční soustavě. Museli jsme vypočítat dost obtížné příklady, jejichž výsledky nám doplnily slova to textu. To byl nejobtížnější úkol. Zvládli jsme ho na výbornou.

Při on – line hodinách pracujeme s tabulí Jamboard. Vidíme tak všechno, co si pro nás paní učitelka připraví a dokonce můžeme na tabuli i psát. Tedy pokud zrovna nemažeme paní učitelce obrázky! Dnes jsme vyzkoušeli tabuli Whiteboard. Tato tabule je skvělá, každý máme vlastní stránku a například dnes jsme psali paní učitelce vzkazy. Bylo to zábavné. Budeme pracovat i s jinými aplikacemi, které musíme nejdříve vyzkoušet. Už se na ně těšíme.

Chtěli byste vědět, k čemu on – line hodiny využíváme? Například píšeme dopisy pohádkovým postavám, dokončujeme příběhy, kreslíme vyjmenovaná slova, hrajeme si na cestovní kancelář a tvoříme reklamní letáky na cesty do vesmíru, popisujeme zvířátko. A čekají nás Velikonoce. Musíme společně vymyslet zase nějaký projekt.

Děvčata a chlapci ze 3. A.


Děkuji dětem, děvčatům i chlapcům ze 3. A, za jejich snaživost, píli a pracovitost. I když naše on – line hodiny mají občas trhliny, přesto se všichni moc snažíme. Děkuji rodičům za jejich spolupráci, trpělivost a komunikaci se mnou.

Přejeme všem klidné a hlavně zdravé dny.

Třídní učitelka Mgr. Lenka Karasová.

« zpět na seznam článků

Důležité informace

Provoz školy od 12. 4. 2021

GDPR

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2021 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign