Aktuality 2020/2021

Návštěva ekologické farmy Skřivánek

Vloženo 08. 10. 2020, autor Děti ze 3. A a třídní učitelka Mgr. Lenka Karasová, zhlédnuto 1912x

S naší třídou 3. A zažíváme během školního roku mnoho nevšedních zážitků. Jeden takový jsme prožili i ve středu 23. 9. Navštívili jsme ekologickou farmu Skřivánek v Lomci u Klatov. Tuto exkurzi nám zprostředkovala MAS sv. Jana z Nepomuku, která sídlí ve Spáleném Poříčí.

Farma paní Jitky Pyškové se specializuje na ekologický chov slepic. Co to znamená? Především to, že slepičky prožijí svůj život ve venkovním výběhu, kde se mohou pást, hrabat a popelit tak, jak je jim (na rozdíl od klecového nebo halového chovu) vlastní. Všechny slepičky jsou bílé, proto vajíčka mají bílou barvu (barva vajíčka je dána barvou ušnic).

Prohlídka farmy byla velice zajímavá. Neviděli jsme jen samé slepičky, ale také dvě oslice, kozy, berana, koně používané na hippoterapii, krávy. Upoutal nás také pořádek na farmě – vše poskládané, vše mělo svůj řád.

Na závěr se z nás stali kuchaři a připravili jsme si malé pohoštění. Všichni jsme krájeli zeleninu, loupali vajíčka, mazali chleby a rohlíky, abychom pak všechno s chutí snědli.

Každá zábava jednou končí, i náš malý výlet se nachýlil ke konci. Srdečně jsme se rozloučili a odjeli plni zážitků do Spáleného Poříčí. Zážitky z farmy jsme navíc zužitkovali při páteční výuce. Náš VESELÝ SLEPIČÍ DEN se opravdu povedl.

Posuďte sami podle fotografií, jestli naše třída prožívá samé veselé dny.

Děti ze 3. A a třídní učitelka Mgr. Lenka Karasová

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024