Aktuality 2020/2021

Těšíme se na Vánoce

Vloženo 01. 01. 2021, autor Mgr. Lenka Karasová a děti ze 3. A, zhlédnuto 1487x

Poslední den ve škole před vánočními prázdninami jsme si zahráli na krejčíky, švadlenky, malíře a cestovali jsme do Betléma. Nechyběl nám rozsvícený vánoční stromeček, a dokonce jsme si nadělili i dárky. Tohle všechno jsme stihli za páteční dopoledne.

Při hře na krejčí a švadleny jsme oblékali paní Krychli. Nevěříte? Je to pravda a na fotografiích můžete vidět, jak se nám to povedlo. Přišli jsme na to, že krychli oblékneme do 7 různých střihů šatů. Paní učitelka nás moc pochválila a my jsme měli velkou radost.

Při cestě do Betléma (samozřejmě jen v naší fantazii) nám paní asistentka vyprávěla poutavý příběh, který jsme poté výtvarně ztvárnili. Někdo pojal tvoření moderně, někdo se držel legendy. Ve výsledku nám vyšlo krásné dílko, které budeme obdivovat na nástěnce ještě dlouhou dobu.

Vyjmenovaná slova zatím zvládáme hravě a také jsme je skvěle ztvárnili i jako malíři. Paní učitelka nám však zadala podmínku – musíme s vyjmenovanými slovy vymyslet vánoční příběh. Zpočátku se nám to zdálo jako velmi těžký úkol, ale po zapojení fantazie jsme na to přišli. A povedlo se! Myslíme si, že touto metodou se budeme učit vyjmenovaná slova ještě raději.

Náš báječný den vyvrcholil vánoční nadílkou. Ve třídě vládla celý den sváteční atmosféra a radost z dárků byla obrovská. Každý z nás si ještě vybral novou knížku, protože nás paní učitelka zapojila do projektu „Čtení – nejlepší učení“ (v projektu jsme už druhým rokem a jsme velice spokojeni, spolupracujeme s MAS sv. Jana z Nepomuku). Tímto bychom MAS rádi poděkovali za podporu čtenářské gramotnosti.

V neposlední řadě jsme, kromě dárků pro maminky, vyrobili vánoční přáníčka pro babičky a dědečky v DPS ve Spáleném Poříčí. Udělali jsme radost druhým a v sobě jsme měli ten krásný a hřejivý vánoční pocit – být pro někoho užitečný. A to je všechno. Přejeme Vám všem klidný vstup do roku 2021, štěstí, zdraví a samé pozitivní dny prozářené dětským úsměvem.

Mgr. Lenka Karasová a děti ze 3. A

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024