Aktuality 2021/2022

Úspěch našich žáků a žákyň

Vloženo 06. 09. 2021, autor Mgr. Michala Jandíková, zhlédnuto 1280x

V průběhu školního roku 2020/2021 jsme se snažili motivovat nadané žáky a žákyně k účasti v různých soutěžích a olympiádách. Situace však byla výrazně ovlivněna pandemií covidu a řada aktivit se neorganizovala. Nejvíce byly omezeny sportovní soutěže, kde se obvykle potkávají žáci z různých škol napříč Plzeňským krajem.

Trochu snazší situace byla ve vědomostních soutěžích a olympiádách a naše škola se snažila zapojit. Žáci o tyto aktivity měli zájem, přestože vše probíhalo online formou. Pro řadu účastníků to byla zajímavá zkušenost. A pro učitele výzva, neboť organizace se podřizovala online formě soutěžení.

Naši žáci se účastnili matematického klokana, biologické olympiády, olympiády v anglickém jazyce, v českém jazyce, chemické olympiády a dějepisné olympiády. V některých soutěžích bylo několik žáků napříč základní školou. Mezi nejúspěšnější „olympioniky“ se probojoval Jakub Kulhavý z 9.A. V chemické olympiádě se umístil na úžasném 2. místě v krajském kole soutěže. Plzeňský kraj hodnotí každý rok úspěchy škol v různých soutěžích a olympiádách na svém území. Pro letošní školní rok jsme skončili na 2. místě jako nejúspěšnější škola Plzeňského kraje. Na první pedagogické radě nového školního roku jsme z rukou ředitele Střediska služeb školám pana Ing. Vláška obdrželi cenu a diplom. V souvislosti s touto odměnou můžeme také využít poukázku za zvýhodněnou cenu na dopravu mikrobusem Plzeňského kraje. Při této příležitosti naši školu navštívil také pan starosta Ing. J. Jindřich, aby se pozdravil s pedagogickým sborem. Pro začátek školního roku jsme si nemohli vybrat lepší motivaci pro naši další pedagogickou práci.

Tímto děkuji všem svým kolegyním a kolegům za čas, který věnovali přípravě a realizaci soutěží a za nadšení, kterým motivovali žáky a žákyně k výkonům. Našim dětem blahopřeji k výsledkům, které přinesly tuto krásnou cenu!

Michala Jandíková

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024