Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2021/2022

Noc v knihovně

Vloženo 04. 10. 2021, autor Mgr. Lenka Karasová a děvčata a kluci ze 4. A, zhlédnuto 299x

V pátek 24. 9. 2021 ožila knihovna ve Spáleném Poříčí veselým nočním dobrodružstvím. Třída 4. A si konečně splnila přání a prožila noc v knihovně mezi knížkami a s hodným knihovnickým duchem.

Vše začalo podvečerními příjezdy dětí do knihovny s mnoha spacáky, plyšáky a hlavně s veselou náladou. Po bujarém přivítání jsme si připravili místečka na spaní a přijel náš první host. Tím byla milá paní ředitelka naší ZŠ Michala Jandíková, která nám přečetla pár stran z knihy J.K. Rowlingové Harry Potter a kámen mudrců. Jelikož děti tuto literaturu znají, hovořili jsme o Harrym, o jeho životě a jeho dobrodružstvích jako o dávném příteli.

Mezitím už přijel náš druhý host, kterým byl bývalý pan ředitel Jiří Šeffl a nebyla by to ta správná dobrodružná noc, kdybychom si nepřečetli alespoň úryvek z knihy Robinson Crusoe, kterou napsal Daniel Defoe. Tento příběh o námořníkovi, který ztroskotal na opuštěném ostrově, prožil zde téměř třicet let a dokázal přežít díky své vynalézavosti, dovednosti, odvaze a svému důvtipu uchvacuje čtenáře již několik desetiletí. Začali jsme se chystat k spánku a dostavil se ještě jeden host, pan místostarosta Pavel Čížek. Vyprávěli jsme si o knihách, které rád četl jako kluk, i které čte nyní. Přečetl nám kapitolu z knihy od Ivony Březinové Cesta na planetu Zet o mimozemšťanovi Zetíkovi. Více Vám neprozradím, přečtěte si.

A pak jsme šli spát. Nebylo jednoduché usnout. Tolik dětí, tolik pusinek a tolik zážitků. Přesto nás všechny spánek přemohl. Probudili jsme se do krásného slunečného rána. Po snídani si nás vyzvedli rodiče a my jsme s těžkým srdcem opouštěli tak tajemné místo.

Nesmím zapomenout na ještě jednu důležitou věc. Velice ráda bych poděkovala paní knihovnici Věrce Čížkové, že nám toto dobrodružství umožnila a prožila ho s námi. Děkujeme.

Mgr. Lenka Karasová a děvčata a kluci ze 4. A.

« zpět na seznam článků

Důležité informace

GDPR

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2021 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign