Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2021/2022

Všech pět pohromadě

Vloženo 13. 10. 2021, autor Mgr. Michala Jandíková, zhlédnuto 216x

Naše škola je součástí projektu SUPREME MH „Monitoring a posilování duševního zdraví dětí a dospívajících“, jehož cílem je podpořit duševní zdraví a pohodu žáků ve věku 11-13 let. Projekt začne ve školním roce 2021/2022.

Projekt vznikl v reakci na zvyšující se potřebu věnovat se duševnímu zdraví mladé populace. Jedním z jeho cílů je zavedení vzdělávacího programu „Všech pět pohromadě“ do předmětu Výchova ke zdraví. V naší škole se tohoto programu zúčastní žáci 6. ročníku.

Program „Všech pět pohromadě” zvyšuje znalosti žáků o duševním zdraví a zlepšuje jejich sociální a emoční schopnosti a dovednosti. Byl vytvořen výzkumnými pracovníky Národního ústavu duševního zdraví ve spolupráci s Nadací RSJ. V letech 2018 až 2020 byl pilotován na 25 základních školách, nyní dochází k implementaci na dalších téměř 70 školách Karlovarského a Plzeňského kraje.

Projekt vznikl ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, Českou školní inspekcí a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a je financován za podpory fondů EHP 2014-2021. Více informací o projektu naleznete na www.supreme-mh.cz nebo www.vsechpetpohromade.cz.

« zpět na seznam článků

Důležité informace

GDPR

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2021 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign