Aktuality 2022/2023

Mikuláš v 1. B

Vloženo 06. 12. 2022, autor ZŠ Spálené Poříčí, zhlédnuto 547x

5. 12. se žáci 1. B proměnili v malé anděly a čertíky a plnili celé dopoledne andělské a čertovské úkoly.

V Mikulášských zadáních děti procvičovaly různými aktivitami čtení, psaní i počítání.

Rarášci a andílci například počítali čertovské brambory a na základě správných výsledků zjišťovali, jestli nejsou zkažené a může je pekelník rozdat dětem.

Také andělské počítání dětem šlo. Samy si ověřily, jestli dobře počítají podle toho, jaká jim po vybarvení vznikla vitráž.

Aby se malí rarášci a andílci také proběhli, přinášeli z koberce plného sladkostí nadílku dětem a rozdělovali ji podle správných výsledků. V čertím kotli děti potom nalezly správné slabiky a přiřadily je k odpovídajícím slovům, která také ve skupinách musely rozstříhat a poskládat. A že jich bylo!

I psaní písmen děti procvičily, protože jinak by nemohly zapisovat do Mikulášské knihy. Pozornost prvňáci potrápili při hraní pekelných karet. Také koledy si Mikulášovi pomocníci z 1. B zazpívali a to bylo moc dobře, protože poslední vyučovací hodinu se na ně přišel podívat i sám Svatý Mikuláš se svojí družinou. Těm také zazpívali.

Nikoho si čerti neodnesli, protože všichni prvňáci krásně pracovali a byli hodní. Ti co přece jen trochu zlobili, slíbili, že se polepší. Mikuláš s anděli a čerty tak dětem rozdal sladkou odměnu a ještě se s nimi vyfotil.