Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2022/2023

Zdravá strava v 1. B

Vloženo 02. 03. 2023, autor Mgr. J. Pouchová, zhlédnuto 248x

Dnes prvňáčci konzumací vlastnoručně vypěstovaných vitamínů úspěšně završili náš několikaměsíční projekt Zdravá strava.

Poté, co jsme si o stravě povídali a navrhli vhodný jídelníček, děti například ochutnávaly se zavázanýma očima různé druhy ovoce a zeleniny. Jaké to bylo pro některé překvapení, že zelenina nebo ovoce chutná vlastně moc dobře a jak je těžké jen pomocí chuti poznat, co vlastně jíme. Děti si přidávaly všechno. I květák i celer, až nezbylo nic.

Malí badatelé si také různými způsoby procvičili rozpoznávání a rozřazování různých druhů plodin. Například při skupinové práci, kdy ovoce a zeleninu rozpoznávali, vystřihovali, vybarvovali a nalepovali na správný talíř. Práce ve skupinách jim moc pěkně šla. Kromě vědomostí trénovaly děti také spolupráci, rozdělení činností, šikovnost rukou a vhodnou komunikaci.

I na restauraci jsme si zahráli. Prvňáčci si tam procvičili správné chování i práci s příborem. Také v restauraci nezbyl ani kousek jídla. Ovoce a zeleninu jsme též modelovali při výtvarné výchově a fantazie některých malých strávníků byla opravdu veliká.

Jako poslední úkol děti, stejně jako Křemílek a Vochomůrka, vysely semínka řeřichy, dobře se o ně staraly a pozorovaly, jak jim rostlinky doslova rostou před očima. To bylo nadšení! Dnes zahradníčci sklidili své zelené výpěstky a na chlebu s máslem je s chutí posvačili. Všem moc chutnalo!

Mgr. J. Pouchová

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2023 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign