Aktuality 2022/2023

Zápisy do 1. třídy ZŠ

Vloženo 21. 04. 2023, autor Mgr. Michala Jandíková, zhlédnuto 735x

V pátek 14. 4. 2023 se uskutečnily zápisy do první třídy základní školy. Byl to velký den pro všechny předškoláky a naše budoucí prvňáčky, kteří mohli se svými rodiči navštívit základní školu. Většina žáčků byla nejprve rodiči přihlášena přes systém Škola online, tím se urychlila formální stránka zápisu.

Ve škole byla pro děti připravena stezka s úkoly. První stanoviště bylo u hlavního vchodu do školy, kde rodiče dořešili úřední povinnosti před nástupem do školy a děti vyplnily kartičku se svým jménem. Potom se již všichni vydali na stezku přízemím školy, kde si vyzkoušeli, co by měli jako správní předškoláci umět. Stanoviště se nacházela v družině, ve školní jídelně, v šatnách a ve dvou třídách školy. Jedno stanoviště bylo dokonce v knihovně, kam se snadno dojde zadním vchodem ze školy. Většina rodin prošla stezku přibližně za hodinu. Děti si vyzkoušely vyrábění motýlka, předmatematickou představivost, znalost zvířátek i pohádek a další dovednosti. Na jednotlivých stanovištích na ně čekaly učitelky z prvního stupně. Navštívily nás také učitelky z mateřské školy, aby věděly, jak to na našem zápisu vypadá.

Celkem se do základní školy ve Spáleném Poříčí zapsalo 60 žáků, z nichž 13 uvažuje o odkladu povinné školní docházky. V příštím školním roce 2023/2024 se tedy opět otevřou dvě první třídy! Všichni se na nové prvňáčky moc těšíme a doufáme, že také oni se po páteční motivační návštěvě školy těší na svůj nástup mezi velké školáky.

Michala Jandíková