Aktuality 2022/2023

Zdravá 5

Vloženo 16. 11. 2022, autor ZŠ Spálené Poříčí, zhlédnuto 559x

Druhý listopadový týden v naší škole probíhal vzdělávací program Zdravá pětka, který je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy. Programu, který poskytuje Nadační fond Albert školám zdarma, se zúčastnili žáci druhých, čtvrtých a sedmých ročníků.

Nejmladší žáci se seznámili s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma byl připraven soutěžní úkol, který děti ve skupinách plnily a sbíraly pro svůj tým „pětky“. Na závěr si odnesly vysvědčení a dárečky Zdravé 5.

Čtvrťáci si pod vedením lektorky prošli deskovou hrou Obchod Zdravé 5, kde v pěti klíčových odděleních soutěží – odpovídali na kvízové otázky a plnili praktické zábavné úkoly. Za správné odpovědi získávali dílky puzzle, ze kterých si na závěr složili obrázek odhalující tajemství správné výživy. Samy si také vyzkoušeli virtuální nákup na jedno jídlo dne.

Žáci sedmých ročníků si v první části programu připomněli základní znalosti o zdravém stravování a věnovali se aktuálním trendům ve výživě. Druhá číst programu byla praktická. Pod vedením lektorky Zdravé 5 si připravili tři zdravé svačiny a dozvěděli se spoustu zajímavých tipů a triků k vaření, nákupu i jídelníčku.

Na stránkách projektu najdete rady a tipy na recepty!

www.zdrava5.cz

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024