Techmanie

Vloženo 03. 02. 2017, autor Adéla Černá, 8.A

Dne 2. 2. 2017 jsme byli na exkurzi v plzeňské Techmanii. Ráno jsme se sešli na autobusovém nádraží ve Spáleném Poříčí. Po příchodu do areálu Techmanie, jsme zamířili nejprve do 3D planetária. Tam nás čekala projekce filmu a následoval rozchod po celém planetáriu. Asi nejvíce všechny zaujal gyroskop, který jsme si mohli vyzkoušet. Když jsme si už všechno prohlédli, přesunuli jsme se do Techmanie. Tam na nás čekalo mnoho různých pokusů, které nás seznámily se světem vědy a techniky. Každý si našel minimálně jednu věc, která ho zaujala. Před odjezdem jsme ještě navštívili zdejší restauraci a někteří i obchůdek. Na Techmanii je úžasné to, že se vlastně učíme fyziku, matematiku, chemii a další předměty zábavnou formou. Všichni si chtěli zábavné pokusy vyzkoušet. Exkurze se vydařila a myslím, že jsme si ji užili! Doufáme, že Techmanii v budoucnu opět navštívíme.

Adéla Černá, 8.A