Plavání

Vloženo 23. 11. 2015, autor Mgr. J. Regentová, tř. učitelka 2.A

Nikdo dnes už neví, kdo byl první plavec. Ale jasné je, že lidé nebyli a nejsou plavci od přírody jako například zvířata. Plavání se vyvinulo jako existenční podmínka života.

Ve starém Řecku platilo pravidlo, že vzdělaný člověk musí umět číst, psát a plavat. Čtení i psaní se dnes učíme v době povinné školní docházky a pokud se týká plavání, nemělo by to být jinak. Umět plavat patří k základním gramotnostem.

Naše škola má dlouholetou tradici v pořádání plaveckých kurzů v rámci výuky tělesné výchovy. V letošním roce se děti z 2. a 3. ročníků zúčastnily deseti lekcí plaveckého kurzu v plaveckém bazénu v Plzni – Slovanech. Výuku zajišťovali instruktoři plzeňské plavecké školy Rosnička.

Děti byly rozděleny podle plaveckých dovedností do čtyř skupin. Během kurzu se učily zejména metodou úplného ponoření základům několika plaveckých stylů. K výuce využívaly nejrůznější moderní plavecké pomůcky.

Při závěrečné lekci si odvážnější děti pod dohledem instruktorů mohly za odměnu užívat rychlé jízdy na tobogánu a unášení divokou řekou.

Tentokrát nebyl kurz ovlivněn velkou nemocností jako v několika předchozích letech. Většina dětí si tak mohla zdokonalit bez problémů plavecké umění.

Za svoji snahu obdržely všechny děti „mokré“ vysvědčení.

Plavání může zábavnou, nenáročnou formou dětem připomínat, že pohyb ve vodě je pro kohokoliv z nás celoročně a celoživotně využitelnou aktivitou. Někdo možná v sobě objeví plavecké nadání a zatouží dosáhnout někam výš.

Mgr. J. Regentová, tř. učitelka 2.A