Slavnostní ceremoniál v Praze na Vítkově

Vloženo 06. 05. 2015, autor Mgr. Jiří Šeffl, Tereza Šašková, Nicola Naujocková 9.A

V pondělí 4. května 2015 se uskutečnil v Praze na Vítkově slavnostní ceremoniál. Patron Stonožky náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel předal bojový prapor novému náčelníkovi GŠ AČR generálporučíku Josefu Bečvářovi. Na Pražském hradě pak došlo za přítomnosti prezidenta republiky Miloše Zemana k slavnostnímu předání funkce náčelníka Generálního štábu AČR. Generál Pavel nyní bude působit v Bruselu ve funkci předsedy Vojenského výboru NATO. Dovolte nám, abychom jménem hnutí "Na vlastních nohou" - Stonožka generálu Pavlovi poděkovali za vše, co pro spolupráci Stonožky a armády vykonal a popřáli mu mnoho úspěchů v novém působišti. Slavnosti na Vítkově se zúčastnili i paní Běla, "stonožkový" generál Josef Šíba a děti a pedagogové ze ZŠ Spálené Poříčí a MŠ Kostelec na Labem, kteří gen. Pavlovi osobně poděkovali za spolupráci se Stonožkou. Po slavnosti čekalo "stonožky" velmi milé překvapení, protože se setkaly s dlouholetým patronem Stonožky generálem Pavlem Štefkou.

Bylo nám ctí, že jsme mohli osobně poděkovat panu gen. P. Pavlovi za spolupráci se Stonožkou. Tereze Šaškové a Nicole Nuojockové z 9.A děkuji za vzornou reprezentaci naší školy! Byl to nádherný zážitek a přejeme panu generálovi P. Pavlovi v nové funkci v Bruselu hodně úspěchů a jeho nástupci panu generálovi J. Bečvářovi též hodně úspěchů a věříme v pokračování ve spolupráci se Stonožkou!

Mgr. Jiří Šeffl, Tereza Šašková, Nicola Naujocková 9.A