Den dětí

Vloženo 05. 06. 2018, autor Mgr. Dana Bočanová

První červnový pátek jsme již tradičně všichni společně oslavili Den dětí. Žáci 1. stupně se tentokrát na osmi stanovištích setkali se známými českými osobnostmi. Prvňáky a druháky čekala na stanovištích např. Božena Němcová se svými pohádkami a miskou plnou luštěnin, které holoubci od Popelky nestihli přebrat. Dále si mladší žáci vyzkoušeli profesi Jaromíra Jágra, Zdeňka Svěráka, který v celé své životní velikosti a kráse dohlížel na stanovišti na férové plnění úkolů či život jednookého Jana Žižky.

Žáci 3. až 5. ročníku se setkali s Karlem IV., kterému pomohli postavit některé stavby, s Rudolfem II. a jeho uměním, Tomášem Baťou, který nás zásobil botami z nejrůznějších časových období či cestovatelem Emilem Holubem.

Body, které žáci na stanovištích získali, na závěr měnili za záhadné ruličky s nejrůznějšími překvapeními, která je do konce školního roku ještě čekají. Myslím, že se na plnění našich odměn všichni velmi těšíme, ať už se jedná o různé stopovačky, vycházky nebo hmotné či sladké ceny.

Mgr. Dana Bočanová

1. stupeň naší školy na Den dětí hrál některé hry. My jsme měli za stanoviště Emila Holuba, Karla IV., Rudolfa II. a Tomáše Baťu. Mně se nejvíce líbil Tomáš Baťa, kde jsme si vybrali dvojici a nechali jsme si svázat nohy. Tak jsme šli nějakou trasu s překážkami. Poté jsme poznávali ze kterého století jsou boty na obrázku a pak jsme ještě přendavali plastové kostičky nohama z obruče do jiné obruče. Potom mě hodně bavil Karel IV., kde jsme přenášeli na lžících kostičky a dva z nás je tam stavěli do různých staveb. Potom jsme poslepu poznávali tvary (např. kruh, čtverec, obdélník, hvězdu). Nakonec jsme měli 11 bodů a dostali jsme nějaké odměny.
Hubert Kejha

1. června jsme ve škole měli Den dětí. Na hřišti nám paní učitelky a děti z druhého stupně připravily úžasná stanoviště! Například stanoviště Tomáše Bati jsem si užila nejvíce! Den dětí byl úžasný a doufám, že bude takový i příští rok.
Anna Rousová

Nejvíce se mi líbilo stanoviště s Tomášem Baťou, kde jsme měli svázané nohy a museli jsme projít slalom. Bylo dobré, že to bylo jen pro první stupeň, protože by tam bylo moc dětí. Měli jsme jedenáct bodů z dvanácti. Legrační bylo, když jsme si měli zout boty a sundat si ponožky a nohama přenášet kostičky. Bylo to načasované, zrovna když jsme odcházeli, tak začalo pršet.
Marek Gross

Den dětí se koná 1. 6. Šli jsme do školy, kde jsme soutěžili. Bylo to jen pro první stupeň, 2. stupeň hrál fotbal. Nejvíc se mi líbilo stanoviště Tomáše Bati, kde jsme přenášeli bosou nohou kostičky, poznávali jsme boty podle století a běhali jsme se svázanýma nohama.
Ondřej Vaidiš

Den dětí jsme měli i ve škole. Měli jsme různá stanoviště. Nejvíc se mi líbilo stanoviště T. Baťa. Protože jsme soutěžili, když jsme měli svázané nohy k sobě se svým kamarádem a dávali jsme boty a století k sobě. Měli jsme přendavat kostičky bosou nohou. A bylo dobré, že jsme měli 4 vyučovací hodiny.
Štěpán Štucaur

Den dětí se mi moc líbil, nejvíc mě bavilo dělání soch. Na stanovišti Emila Holuba jsme skládali puzzle a měli jsme uhádnout osmnáct předmětů. Na stanovišti Karla IV. jsme nosili na lžících kostky, potom jsme měli uhádnout tvary poslepu a potom jsme odpovídali na otázky. Na stanovišti Rudolfa II. jsme měli dvě minuty na nakreslení obrázku a dělali jsme sochy. Na stanovišti Tomáše Bati jsme pomocí nohou přendavali kostky z obruče do obruče, potom jsme hádali, jaké boty jsou z jakého období, a potom jsme chodili se zavázanýma nohama přes překážky.
Matěj Vyleta

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024