Celé Česko čte dětem – čtení v DPS

Vloženo 11. 06. 2018, autor Mgr. Lenka Karasová a kluci s děvčaty ze čtenářského kroužku

„Chcete zmoudřet? Můj ty světe – otevřete knížku – čtěte!“
Jiří Žáček

Položili jste si někdy otázku, proč číst? Četbou si zlepšujeme paměť, zvyšujeme slovní zásobu a dokonce IQ. Čtení je lepší než ukolébavka, zažene nudu a stereotyp. Každoročně od 1. 6. do 7. 6. probíhá v České republice kampaň Celé Česko čte dětem. Jejím posláním je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. A nejen v rodině. Tuto společnost založila paní Eva Katrušíková v roce 2006, protože už odmalička milovala literaturu a knihy vůbec. Její hlavní myšlenkou bylo: Neříkejme „Jdi a čti si“, ale „Pojď, budu ti číst!“ Do kampaně se každoročně zapojují známé osobnosti ze světa kultury, sportu nebo umění, které předčítají pro různé věkové skupiny na různých místech ve městech i na vesnicích.

Proto i my, žáci ze čtenářského kroužku z 1. stupně, jsme se rozhodli zúčastnit se a podpořit tuto kampaň. Věra Čížková, naše milá paní knihovnice, zorganizovala ve středu 6. 6. s pomocí paní Jakubčíkové předčítání seniorům v Domě s pečovatelskou službou. Zapůjčila nám dětskou literaturu z místní knihovny a předčítání mohlo začít. Přečetli jsme úryvky z knihy Jak pejsek s kočičkou pekli dort nebo Já, Baryk, O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi, O Mikešovi a z mnoha dalších a krásných dětských knih. Při diskuzi jsme si povídali, jaké knihy jsou naše oblíbené a babičky s jedním dědečkem zavzpomínali na knihy svého mládí.

Myslíme si, že se akce velice vydařila a všichni jsme odcházeli s příjemným pocitem dobře vykonané práce.

Mgr. Lenka Karasová a kluci s děvčaty ze čtenářského kroužku