Zubří

Vloženo 06. 06. 2013, autor Gábina Šlajsová, Aneta Strejcová, Nicola Naujocková – žákyně 7.A

Ve středu 1. května 2013 jsme ze Spáleného Poříčí vyrazili v 9:00 hodin autobusem na třídenní výlet do města Zubří na Moravě u Beskyd. Cesta byla dlouhá. Po příjezdu nás uvítali učitelé ze Základní školy v Zubří. Ubytovali jsme se ve škole. Po prohlídce školy jsme se vypravili ke známé soše Radegast a na Pustevny, u kterých jsme se fotili. První večer jsme si sami vařili večeři, připravovali jsme tousty. Druhý den jsme už snídali v místní školní jídelně. Dopoledne měla hudební skupina Bengál vystoupení v tělocvičně pro žáky ZŠ Zubří. Po obědě jsme se jeli podívat do skanzenu - "Dřevěného městečka" v Rožnově pod Radhoštěm. I když trochu pršelo, moc se nám tam líbilo. V pátek 3. května jsme navštívili divadelní sál klubu Zubří, kde žáci místní základní školy připravili v pořadí již 6. pokračování Benefice pro Stonožku. Ve druhé části programu vystoupila i naše školní kapela "Bengál". Vystoupení se velmi líbilo a publikum je odměnilo bouřlivým potleskem. Na benefici přijela i paní Běla Gran Jensen a plk. Petr Milčický. Celé dopolední představení plné písniček, scének a tanečních vystoupení mělo velmi vysokou úroveň. Po skončení benefice jsme jeli do školy na výborný oběd – moravský vrabec, nanosili jsme věci do autobusu a jeli domů. Vrátili jsme se v pozdních večerních hodinách. Na Zubří budeme ještě dlouho a rádi vzpomínat.