Hurá do školy a do školky!

Vloženo 30. 08. 2013, autor Mgr. Jiří Šeffl

Blíží se slavnostní den 2. září, kdy začne nový školní rok. V závěru minulého školního roku jsme absolvovali několik významných akcí, které bych si dovolil připomenout.

V pátek 26. dubna 2013 navštívilo historický Arcibiskupský palác více než 200 dětí. Stonožkové děti, pedagogové a přátelé Stonožky totiž přišli navštívit svého patrona Jeho Eminenci Dominika kardinála Duku OP, aby mu popřáli k jeho významnému životnímu jubileu. Náš pěvecký sbor Centipede – Stonožka pod vedením sbormistra pana učitele Mgr. Romana Škaly zazpíval několik písní a jedna z nich byla přímo složená k narozeninám pana kardinála. Na tuto událost budeme ještě dlouho vzpomínat!

Naše škola získala v červnu v Národním divadle v Praze významné ocenění Cenu „Ď“. Ocenění přebírali z rukou prezidentky paní Běly Gran Jensen ředitel školy Mgr. Jiří Šeffl, Mgr. Miloslava Kubátová a Mgr. Miloslava Sýkorová.

Děkuji všem kolegyním a kolegům a hlavně našim dětem! Jejich zásluhou pomáháme dětem, které nejsou tak šťastné jako my. Ať už jsou to děti v DPL v Opařanech nebo v Afghánistánu nebo kdekoliv jinde.

Ocenění si velice vážíme, je to pro nás povzbuzení do další spolupráce se Stonožkou!

Ve škole jsme o prázdninách provedli drobné stavební úpravy, byly vymalovány některé třídy a další prostory školy. Za tyto práce patří dík především panu školníkovi Václavu Karlíkovi!

Nastanou také menší změny v učitelském sboru, není divu, protože naše „firma“ zaměstnává celkem 44 pracovníků. Pro děti ze základní školy máme kromě výuky připravené zajímavé akce! Letos odešlo 29 žáků z deváté třídy, byli skvělí a dlouho na ně budeme vzpomínat. Přejeme jim, ať se jim vše daří a mají na studiích samé jedničky a pochvaly! Do první třídy jsme zapsali 33 dětí a budeme mít dvě první třídy. Těšíme se na naše „prvňáčky“ a věříme, že se jim ve škole bude líbit!

Máme také mateřskou školu ve Spáleném Poříčí a její odloučené pracoviště mateřskou školu v Hořehledech. Při zápisu v letošním školním roce jsme zaznamenali výrazný nárůst dětí. Dohromady 51 dětí, které splňovaly kritéria zápisu dětí do mateřské školky. Výborná zpráva je, že všechny děti budou umístěné ve školce! V celé republice nejsou umístěné desetitísíce dětí a nám se podařilo umístit všechny. Samozřejmě stálo to spoustu práce. Jak nás ve škole, tak vedení města. Jedná se o legislativní změny ve zřizovací listině, dodržení hygienických předpisů, zajištění stravování, rekonstrukce výtahu na rozvoz jídla a stavební úpravy. Toto vše dalo spoustu práce a muselo být projednáno v určitých termínech. Školka v Poříčí bude mít o celou jednu třídu víc a s tím souvisí také nové vybavení (lehátka, hračky, nábytek, nádobí, myčka...) a stejně tak nárůst počtu učitelek. Chtěl bych i touto cestou poděkovat bývalému školníkovi panu Jaroslavu Kynclovi, který se na úpravách podílel a dlouhá léta se o školku a její okolí staral. Uspěl projekt na úpravu toalet a umýváren v I. pavilonu v I. poschodí. Máme také naplánované úpravy venkovní zahrady a věříme, že ve spolupráci s rodiči se vše podaří.

V mateřské školce v Hořehledech byly naplánovány projekty zateplení a výměna všech oken a vstupních dveří. Bohužel vše se zdrželo při výběrových řízeních, vždy nebylo něco správně vyplněné, doložené... Konečně jsou oba projekty v pořádku a všichni se těšíme na nový „kabát“ školky v Hořehledech. Zateplení i nová okna budou znamenat významnou úsporu při vytápění.

V obou školkách děkujeme rodičům za spolupráci a pomoc při různých akcích! Velice si toho vážíme!

Jsme moc rádi, že pan starosta Ing. Pavel Čížek i pan místostarosta Ing. Jindřich Jindřich a celé zastupitelstvo považují školství za prioritu! Všude tomu tak není.

Těšíme se na naše prvňáčky i děti, které začnou chodit do mateřské školky! Ať se jim líbí a mají samé příjemné zážitky!

Mgr. Jiří Šeffl
ZŠ a MŠ Spálené Poříčí