Jarní stonožkový týden na Základní škole ve Spáleném Poříčí

Vloženo 26. 03. 2013, autor Mgr. Jiří Šeffl

Ve dnech 19. – 21. března 2013 probíhal na naší škole Jarní stonožkový týden. Děti z naší základní školy prodávaly vlastnoručně vyrobené kouzelné věci z papíru, textilu, keramiky... Přidali se i studenti Církevní střední odborné školy ve Spáleném Poříčí, kteří nám dodali své výrobky a utržené peníze jsme také zaslali na konto Stonožky. Během tří prodejních dnů jsme získali prodejem úctyhodnou sumu 12 585,- Kč a v letošním roce jsme dohromady s podzimním Stonožkovým týdnem překonali sumu z povodňového roku 2002. Přispěli i naši starší občané z Domu s pečovatelskou službou pátera Františka Ferdy. Patří jim za to veliký dík! Paní učitelka Mgr. Miloslava Kubátová, která je Stonožkovou garantkou na naší škole, namalovala s dětmi diplomy pro třídy, které nejvíce přispěly, a pro obyvatele Domu s pečovatelskou službou. Ve čtvrtek nás navštívila paní prezidentka Stonožky Běla Gran Jensen s panem Janem Procházkou šéfredaktorem armádního časopisu. Velice si vážíme všech, kteří se na této bohulibé a záslužné akci podílejí již více než 20 let. O organizaci se jako obvykle starali nejstarší žáci, naši deváťáci – děkujeme!

Výtěžek Jarního stonožkového týdne tentokrát připadne domovu "Zvíkovecká kytička" ve Zvíkovci na výstavbu pergoly.

Co může být výchovnějšího a krásnějšího, než když se děti učí pomáhat svým kamarádům a kamarádkám, kteří se tak dobře nemají, kteří jsou ve válkou postižených oblastech a kterým se o věcech, které my běžně používáme ani nezdá. Děkujeme všem a přejeme krásné jarní dny!

Mgr. Jiří Šeffl
ředitel ZŠ a MŠ Spálené Poříčí