15. stonožkový týden

Vloženo 04. 05. 2008, autor Mgr. Jiří Šeffl

Na Základní škole ve Spáleném Poříčí probíhal poslední týden v dubnu již 15. stonožkový týden. Žáci půl roku pilně pracovali na výrobcích a malovali obrázky určené na prodejní výstavu. Podobně jako podzimní Stonožkový týden, tak i jarní organizačně zajišťovala třída 9.A.

Největší zájem byl tradičně o stonožkové ranečky s bonbonem, o klobouky a různé dekorační předměty. Všichni se těšili na příjezd paní Běly Gran Jensen. Žáci 7. a 9. třídy si pro ni připravili pod vedením paní učitelky Mgr. Jany Houškové dramatizaci pohádek Sněhurka a O čtyřech medvídcích, samozřejmě v anglickém jazyce, a školní kapela Galaxy, kterou řídí pan učitel Mgr. Roman Škala, předvedla nastudování několika známých písní.

Na závěr své návštěvy si paní Běla pobesedovala s žáky 2. stupně o chystaných akcích a hlavně o problémech šikany. Chtěl bych poděkovat všem našim dětem, které přispěly na konto Stonožky, všem vyučujícím, kteří spolupracovali a hlavně paní učitelce Mgr. Miloslavě Kubátové, která je hlavním garantem Stonožky na naší škole.

15. stonožkový týden byl velmi úspěšný! Pomůžeme našim méně šťastným kamarádům částkou 12.850,50 Kč.

Mgr. Jiří Šeffl