Armádní generál Pavel Štefka ocenil práci spálenopoříčských pedagogů

Vloženo 14. 02. 2007, autor Mgr. Miloslava Kubátová

V úterý 6. února 2007 se v Komorním Hrádku uskutečnilo setkání zástupců stonožkových škol s náčelníkem Generálního štábu AČR armádním generálem Pavlem Štefkou. Akce se zúčastnili i další vzácní hosté – Běla Gran Jensen, prezidentka hnutí "Na vlastních nohou", a velvyslanec norského království.

Pan generál poděkoval všem stonožkovým dětem, učitelům a spolupracovníkům hnutí "Na vlastních nohou" za obětavou spolupráci s armádou během svého funkčního období.

Naši ZŠ a MŠ ve Spáleném Poříčí na slavnosti zastupovali pan ředitel Mgr. Jiří Šeffl a paní zástupkyně ředitele Mgr. Miloslava Sýkorová. Generál Štefka udělil Jiřímu Šefflovi Čestný odznak AČR Přemysla Otakara II. Krále železného a zlatého a Miloslavě Sýkorové Pamětní odznak Přemysla Otakara II. Krále železného a zlatého.

"Toto ocenění patří především dětem, kolegyním a kolegům," připomněl po návratu pan ředitel.

A kde všude jsme pomohli?
Žáci naší školy se podíleli na vybavení sanitek pro bývalou Jugoslávii – za pomoci jednotek SFOR. Největší akcí se stala "Škola snů", kde jsme pomáhali při renovaci a vybavení 12 kosovských škol – za pomoci Generálního štábu AČR, Ministerstva obrany a mírových jednotek AČR. V loňském roce jsme pomohli naplnit školní aktovky pro 25 dětí v bosenské obci Grk.

Naše děti jsou vedeny k poznání, že pomáhat těm, kteří jsou v nouzi, je samozřejmostí.

Mgr. Miloslava Kubátová